Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie,
prawdopodobnie od urodzenia mam hiperlordozę. Stwierdził to wstępnie jeden fizjoterapeuta po przesłaniu mu zdjęć swojej postury, zresztą gołym okiem to widać. Ortopeda z LuxMedu oczywiście nic nie zauważył, ale to zapewne tzw. "konował".

Macie jakieś pomysły, jak to wyleczyć i czy w ogóle to wykonalne? Dostałem info od fizjo, że jak najbardziej można wzmacniając i rozciągając pewne mięśnie, aczkolwiek niewiele mi to pomogło. Nadal czuję bół w okolicach miednicy po 3/4/5 seriach przysiadów lub martwego przy stosunkowo niewielkim ciężarze (około mojej wagi).

#silownia #fizjoterapia #ortopedia #stretching
  • 9
@ChilledMimosa: zmiany moga byc po 2 miesiacach
Nie wiem jaki masz tryb zycia, a bol noze byc od tego ze nie znasz techniki cwiczen
I w sumie od tego jest bo z hiper sie nie robi tych cwiczev tylko z naturalna lordoza
Wiec aby robic je musisz sie naiczyc kontrolowac brzuch i miednice, tak aby robic te cw z naturalnymi krzywiznam. Wpisz w net hip hinge i poszukaj dokladnej instrukcji do
@ChilledMimosa: Też miałem z tym problem (nadal mam, ale w mniejszym stopniu). U mnie pomógł fizjoterapeuta masażysta. Sam byłem zdziwiony, ale dziewczyna mi rozmasowała zginacze bioder (chyba) bo były przykurczone. To pomogło i jest duuuużo lepiej. Do tego nadal się rozciągam i ćwiczę to we własnym zakresie
@Quimeen: Jest sporo, aczkolwiek nikt nie wypowiada się o przypadkach, gdy jest to od urodzenia.

@Edward_Dyskietka: Co do techniki, to przykładam sporą wagę. Ciężar nie był nigdy priorytetem.
Zaraz przetrzepię tę frazę przez internet. Przy robieniu ćwiczeń zawsze wypycham miednicę, spinam brzuch, ale na niewiele się to zdaje.

@Artisanol: Zgłosiłeś się po prostu do fizjoterapeuty/masażysty i poprosiłeś o masaż czy jak?

@marcel1337: Uwierz, że przy mojej posturze i
@ChilledMimosa: Przypadkiem. Miałem okazję iść na masaż terapeutyczny i w trakcie rozmowy o tym wspomniałem, to zaproponowała mi, że może spróbować to rozmasować i może trochę to pomoże dodatkowo do tego co rozciągam już. A różnice zrobiło to moim zdaniem ogromną.
@polish95:
Dzięki. Zacząłem ćwiczyć z tym, tzn. połowa przed treningiem głównym, a połowa po i... póki co nie mam w ogóle bólu w dolnych partiach pleców/miednicy. Dodatkowo robie po 2-2,5 minuty przerwy między seriami przy przysiadzie/mc.

@Quimeen: co do brzucha, to faktycznie jest on w kiepskim stanie patrząc choćby na to, że nie jestem w stanie robić pełnego powtórzenia na ab rollerze, bo bym japą o ziemie uderzył.