Wpis z mikrobloga

@Mongrel: Skopiuję tu pewny komentarz z Youtube (autor Marselo) mnie z tego wszystkiego najbardziej uderza chyba jakakolwiek chęć dogadania się z szaloną Cersei, pomijając już ryzyko tej wyprawy.

1.Teleportacje(ale to jeszcze mogę zrozumieć).
2. Każdy wie, że Cersei nie można ufać i nikt o zdrowych zmysłach nie szedłby z nią na żadne ugody, a oni wymyślili samobójczą misję tylko po to, żeby się z nią dogadać.
3. Akurat kiedy przechadzali się
@Werdandi: tematy wielokrotnie poruszane. Nie chce mi się nawet odpisywać, ale po prostu ludzie czasami szukają dziury w całym, szczególnie, że nie ma już książkowego odpowiednika, na który można wszystko zwalić (czyt. no Martin to tak wymyślił to jest legitne). Sam często narzekam na ten serial z różnych powodów, ale wyżej wymienione się do nich nie zaliczają.
@Werdandi: Też spróbuję sił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0. Jon postanawia się rozprawić z Boltonem "teraz", mimo, że wcześniej był większym pragmatykiem.
1. Śmierć Rickona (uciekanie przed łucznikiem po linii prostej; śmierć postaci, która byłą większym nikim, niż Arya kiedykolwiek będzie).
2. Brak Ducha (wilkor Robba uczestniczył w bitwach, i cholera, przydatny to on był) (z drugiej strony mogę zrozumieć, że budżet nie dopinał).
3. Sansa ostrzega
@Werdandi: Jeżeli chcemy porównać ten sezon z pierwszymi sezonami, to się zawiedziemy, bo 7 sezon z założenia ma być blockbusterem. Mimo, że sam się czepiam to musimy mimo wszystko wziąć pod uwagę to, że nie mamy już książki na którą możemy zrzucić, że nam się coś nie podoba, a twórcy (Dumb&Dumber) muszą opierać się tylko na wytycznych Grubego. Raczej nie mają szans na stworzenie czegoś ciekawszego. Ale i tak większość tych
@Werdandi: chodzi o to, że sporo tych punktów to zwykłe czepianie się o głupoty. W poprzednich sezonach było to rzadsze, bo ludzie się odnosili do książek, w których takie wydarzenia miały miejsce i nagle nie były takie głupie.
Sezon 7 nie jest idealny, ale te punkty powyżej są o dupę potłuc.
Ale i tak większość tych punktów można odeprzeć.


@afromort: Mówisz o tych?

11. Skąd oni wzięli te łańcuchy pośrodku szczerego pola? Zamówili przez internet ze stoczni gdańskiej? Nagle woda nie stanowiła już żadnego problemu, żeby wpłynąć do niej i opleść smoka łańcuchami? Po prostu komedia...


To chyba przesadzasz z kreskówkami. Jak już dzisiaj komuś pisałem, fantasy to są smoki, elfy i inne #!$%@?. Ale można je napisać/nakręcić tak, że zachowuje zwykłą
2. Każdy wie, że Cersei nie można ufać i nikt o zdrowych zmysłach nie szedłby z nią na żadne ugody, a oni wymyślili samobójczą misję tylko po to, żeby się z nią dogadać.


@Werdandi: Z wszystkim się zgadzam poza tym powyżej. Ponieważ oni muszą przekonać wszystkich z wielkimi arcymaestrami na czele, nie tylko Cersei.
smok nie został wyciągnięty od razu. Woda na nowo zamarza, więc 2-4 dni minęły. W tym czasie mogli skoczyć na wycieczkę po wioskach Dzikich/Hardhome/wioski olbrzymów i znaleźli by łańcuchy.


@afromort: Przestań, bo to jest bardziej niż żenujące.