Wpis z mikrobloga

Mironki z tagu #psy #pies chcę Was ostrzec, że w psim świecie niestety od jakiegoś czasu panoszy się paskudny wirus. Sytuacja jest na tyle poważna, że w ostatnim czasie wielu hodowców straciło swoich przyjaciół na czterech łapach.
Wirus ten to prawdopodobnie jakaś odmiana parwowirozy, niestety chorują nawet psy szczepione i nie tylko szczeniaki. Uderza głównie w psy młode do 2-3 lat.
Choroba objawia się apatią, gorączką i krwawą biegunką.
Informacje o zachorowaniach dochodzą z całej Polski.

Biorąc pod uwagę powyższe zaleca się omijanie wystaw, psich parków czy innych miejsc, gdzie spotkać można dużo psów.
Dobrze jest nie pozwalać psom pić wody z "publicznych misek" pod marketami czy na stacjach benzynowych.
O myciu rąk po powrocie do domu chyba wspominać nie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miejcie się na baczności i uważajcie.

#piesekpremier i piesek Collin pozdrawiają. #choroby #wirus #bernenskipiespasterski
n.....a - Mironki z tagu #psy #pies chcę Was ostrzec, że w psim świecie niestety od j...

źródło: comment_XbU0ol95R3x8vdHsDCEDuGBrfcUkXi7h.jpg

Pobierz
  • 10
@nama: mój psiak jak miał 2 miesiące życia przeszedł parwo chociaż miał 10% szans na przeżycie (określone. A bazie podobnych przypadków i wyników badań jakie miał). Nie życzę nikomu przechodzić ze swoim czworonogiem
@vajroos: niestety parwowiroza to plaga w schroniskach i wśród piesków z pseudohodowli lub zwykłych wiejskich burków - gdzie nikt nie stosuje się do kalendarza szczepień.
Tutaj niestety mowa o jakiejś mutacji, której nie przeszkadzają nawet szczepienia :/

Dodam, że surowica z krwi ozdrowieńca potrafi uratować chore zwierzaki. Często w intrernetach poszukiwane są takie pieski jak Twój, by móc pobrać od niego krew.
@nama: wiem :) mój na dzień dobry dostał surowice od kota z lecznicy bo nie można było dostać nic od psa ( ͡° ͜ʖ ͡°) później udało się znaleźć i kupić Canglob z Czech - oczywiście nielegalnie bo obrót czymś takim jest zabroniony w naszym kraju (albo był jeszcze kilka lat temu)....
@matra: w ramach rekompensaty pobawcie się w socjalizację domową. Polecam suszarkę, mikser, odkurzacz, youtube z dziwnymi dźwiękami (koty, ptaki, szczekające psy, płaczące dzieci - czo ta technologia wszystko jest XD) i miłego strzelania fot jak robi głupie miny XD