Wpis z mikrobloga

ciąża to nie choroba


Jak mnie #!$%@?ą takie stuleje piwniczaki które najlepiej wiedzą co jest w stanie a czego nie da rady kobieta w ciąży. Spróbuj sobie zaimplantować "pasożyta" który wysysa z ciebie substancje odżywcze i żelazo, a z każdym tygodniem coraz bardziej naciska na pęcherz, nerki, jelita lub moczowody. Nie możesz się wyspać bo znalezienie wygodnej pozycji w późniejszych miesiącach graniczy z cudem. Dzieciak rosnąc bombarduje cię hormonami które mogą zrobić z ciebie rozchwiane emocjonalnie zombie. No ale wykopowy ekspert siedzący półtora metra pod poziomem gruntu wie lepiej i każda kobieta idąca na zwolnienie w 3 miesiącu to roszczeniowa idiotka xD

#gorzkiezale #bekazpodludzi #ciaza #dzieci #rozowepaski #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow
rybsonk - > ciąża to nie choroba

Jak mnie #!$%@?ą takie stuleje piwniczaki które n...

źródło: comment_uZ7U6XLcWorRT6Il2I2yVkVz8o3eJe94.jpg

Pobierz
  • 230
  • Odpowiedz
@rybsonk: w 3 miesiącu to trochę wcześnie, wtedy jeszcze można normalnie funkcjonować-przeważnie. Jednak wiadomo, że każda ciąża jest inna i jeżeli kobieta się źle czuje to nie powinna się przemęczać, co niestety często jest wykorzystywane przez te, które mogłyby pracować, ale im się nie chce.
  • Odpowiedz
Ale ktoś, kto np. wsiadł po pijaku za kółko i rozwalił sobie ryj już tak.

@sogood: wkładasz mi w usta wypowiedzi, których nie popełniłem. Jak dla mnie pijany kierowca powinien szkody naprawić w zakresie swojego opłaconego ubezpieczenia, a jeśli nie pokrywa, to odpowiadać majątkowo. Tak samo morderca, złodziej, gwałciciel (oczywiście oprócz kary, to jeszcze jakiekolwiek zadośćuczynienie ofierze).

Wiele wypadków spowodowanych jest głupotą i też można by się czepić, czemu mamy za to płacić.


Patrzy wyżej, chociaż akurat co do pijanych kierowców to nie mam żadnej litości. Jak ma jaja żeby kozaczyć za kółkiem to powinien je znaleźć by
  • Odpowiedz
@shahid: Ty skończony debilu XD kiedy kobieta jest w ciąży to nie pracodawca jej płaci (pomijając pierwsze 30 dni) a ZUS. Na który się odkłada duże składki i się należy jak psu buda. Ile Ty masz lat, 15? XD Podejrzewam, że nawet jeszcze nie pracujesz i jesteś utrzymywany przez mamusię, bo wiedziałbyś takie elementarne rzeczy choćby z tego jak działa np. zwolnienie L4. #!$%@? z kim ja tu siedzę...
  • Odpowiedz
nie wrzucam, ale po prostu tyle się słyszy jaka ta ciąża jest straszna i w ogóle, a jakoś kobiety wciąż w nią zachodzą. Czemu? Jakoś nikt nie mówi "ej, złam mi rękę" albo "kopnij mnie w jaja". A to podobno tylko mały ułamek porównując do cierpień jako znoszą kobiety w ciąży. Więc po co się tak katować?


@bluehawaii91: Trolujesz?
  • Odpowiedz
nie każda ale niestety większość.


Ciaza? Nie muszę pracować! Idę po L4!

Konczy się umowa i wiem że nie dostanę kolejnej? - idę na 3 miesiące L4!


@noekid: proszę o źródło, że większość tak robi. No i to przewinienie z bezpodstawnym L4 nie jest wyjątkowe dla kobiet w ciąży, więc nie wiem czemu tylko o nich jest tak głośno
  • Odpowiedz
@rybsonk: Po co w ogóle jest ten wpis? Wiesz dobrze, że wykopki (jak i większość porządnych, uczciwie pracujących ludzi) nie ma żadnego problemu z kobietami, które idą na zwolnienie z powodu złego znoszenia ciąży. Mają problem z paniusiami, które idą na zwolnienie, gdy tylko uda im się dostać papier, po czym cały dzień spędzają na łażeniu po sklepach i już tak źle się nie czują. W dużych miastach może tego
  • Odpowiedz
a po powrocie kobiety z urlopu dać jej inne stanowisko lub zwolnić po roku.


@rybsonk: Czasami jest to niemożliwe, bo trzeba było zatrudnić zastępstwo na jej stanowisko i jednocześnie nie masz braków kadrowych na innych stanowiskach. Szkoda, że nie można zwolnić od razu.

Dopuśćmy do lepiej płatnych stanowisk tylko kobiety po menopauzie!" - sorry, ale to trochę tak
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Jak można być taką tępą #!$%@?ą? Przerosło cię zadanie z czytania ze zrozumieniem na poziomie ośmiolatka. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Powoli, dokładnie. Kilka razy. Może wtedy zrozumiesz, że właśnie udowodniłaś że jesteś głupsza od pawiana i nie potrafisz zrozumieć kilku zdań.
  • Odpowiedz
proszę o źródło, że większość tak robi.


to troche jak z bezrobociem. nie znajdziesz danych ilu bezrobotnych pracuje na czarno i ciągnie zasiłek/ubezpieczenie

No i to przewinienie z bezpodstawnym L4 nie jest wyjątkowe dla kobiet w ciąży, więc nie wiem czemu tylko o nich jest tak głośno


@rybsonk: a powiedziałem, że jest? o tym był temat to pociągnąłem, ale dodałem też drugą opcję - L4 przy odchodzeniu z pracy. Ciąża
  • Odpowiedz
wiec to w koncu choroba czy nie


@Joher: nie choroba w sensie - nie wiem..grypy, anginy - czyli nie jest to stan calkowicie niewlasciwy. Jest to stan niejako "naturalny" dla organizmy kobiety, niestety jednak potrafi objawiac sie w sposob bardzo nieprzyjemny i stanowi dlań ogromne obciazenie.
Sformulowanie to nie oznacza, ze to stan normalny, a jedynie, ze nie jest chorobą- chorobą. JEdnak nie wyklucza to komplikacji, a niestety ludzie o tym nie mysla.

Ale jak mi dziewczyna w pracy w drugim miesiacu ciazy mowi ze ona nie moze siedziec 4 godziny dziennie przed kompem z czego wiekszosc dni pracuje zdalnie to cos jest #!$%@? zdecydowanie
  • Odpowiedz
@r2d2_tiriri: co to ma do rzeczy? podjęła taką decyzję by mnie mieć, więc to JEJ decyzja

Sorry, ale to strasznie egoistyczne i złe podejście. Zapominasz, że głównym celem człowieka to przedłużenie gatunku.


@mroznykasztan: nie przedłużenie gatunku, tylko przekazanie SWOICH genów. Nie mam żadnego interesu w tym by fundować jakiejś parce pensję w związku z gówniakiem, bo nie jest ani wystarczająco spokrewniony, ani nie mam z tego żadnej korzyści.
  • Odpowiedz
Praca całego działu jest rozbita, nie mam z kim współpracować, przez co i moje wyniki są słabsze. Co można zrobić, by zapobiec takim sytuacjom w przyszłości? Na odpowiedzialne stanowiska zatrudniać tylko facetów, albo kobiety po menopauzie? Próbować planować ciąże (wiem, wiem, nierealne)?


@mroznykasztan: wiadomo, że to tworzy chaos w takim dziale ale jest trochę ułatwień dla firm w takich sytuacjach, żyjemy w takich czasach że kobiety nie mogą i nie
  • Odpowiedz