Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę. Właśnie dostałem list z banku #bzwbk Dlaczego? Bo zmieniają regulamin. Rodzice dostali takie same. W czym problem? A no w tym, że w środku są dwie kartki papieru i płytka CD. Bank musi wysłać taki list do ponad 4 milionów klientów, a to oznacza, że wydrukują 8 milionów kartek papieru i wypalą 4 miliony płyt CD. Do tego 4 miliony papierowych kopert. To wszystko, aby powiadomić klientów o zmianie w regulaminie, jakby #!$%@? w 2017 roku nie mogli zrobić tego za pomocą serwisu bankowości internetowej oraz emaila/SMS. Pewnie 90% klientów wywali te płyty CD na śmietnik. Dbanie o przyrodę na 100%.
#banki #polska #patologiazmiasta
Pobierz
źródło: comment_I04XxqxcoRBQfte69Jtr2WI1uXzvRJqJ.jpg
  • 131
od jakiegoś czasu banki boją się powiadamiać o zmianach w regulaminach przez systemy transakcyjne (szczególnie tylko przez wiadomości) bo wg przepisów prawa masz być powiadomiony o zmianie na "trwałym nośniku", a wiadomość elektroniczna nie jest trwałym nośnikiem - może być swobodnie zmodyfikowana.


@vundo: To niech wysyłają zmiany w mailu i pliku PDF. Jak go dostanę, to już go nie zmodyfikują. Ogólnie każdy kto ma bankowość internetową powinien dostać PDFa na maila,
@dziobnij2: PDF najlepiej, ale prawda jest taka, że BZ WBK woli już #!$%@?ć hajs na te płyty i papier, bo nie chce później szarpać się z pieniaczami reklamacyjnymi, którzy "o niczym nie wiedzieli" bo nie czytają wiadomości w systemie transakcyjnym, nie sprawdzają regularnie maila a tym bardziej przepastnych regulaminów i TOiP. Z drugiej strony, będzie teraz użerał się z tymi, którzy się #!$%@?ą właśnie za te płyty ( ͡° ͜
To niech wysyłają zmiany w mailu i pliku PDF. Jak go dostanę, to już go nie zmodyfikują. Ogólnie każdy kto ma bankowość internetową powinien dostać PDFa na maila, a ci co nie mają bankowości internetowej zwykł ylist i elo.


@dziobnij2: jakoś miesiąc temu w WBK24 była opcja zgody na to i chyba działa.
Prawo bankowe w Polsce jest słabe bo powinni dać jedną kartkę z info gdzie jest wykaz zmian a
@Abes1: Gdybyś się zastanawiał jak do tego doszło, to sprawa jest prosta. ZUS obliczając hipotetyczną emeryturę, nie mógł wziąć pod uwagę obniżonego wieku emerytalnego (od października), bo nie może podawać wysokości świadczeń na podstawie (jeszcze) nieobowiązujących przepisów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale ponieważ ma obowiązek poinformować jak jest "na teraz" to poinformował ;). Najbardziej poszkodowani będą ci, którzy skorzystają z obniżonego wieku emerytalnego w październiku, bo ich
  • 258
Dawno tylu głupot nie wyczytałem. Pracuje w compliance w banku i dobrze znam problem trwałego nośnika. Banki właśnie tak robiły komunikacje z klientami, wysyłając wiadomość na bankowości elektronicznej. Uokik stwierdził że bank ma to u siebie na serwerze i może dowolnie zmieniac treści dokumentacji klientowi. I stąd niespełnienia definicji trwałego nośnika co powoduje nieważność zmian w ten sposób komunikowanych klientom. Konsekwencje widać w ostatniej decyzji uokik ws credit agricole. Póki banki nie
@dziobnij2 kwestia bezpieczeństwa, pliki musiałyby być szyfrowane i zabezpieczone hasłem, a klient musiałby na to uprzednio wyrazić zgodę. Uwierz mi że.banki są ostatnie do marnowania kasy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)