Wpis z mikrobloga

#!$%@?, wy serio tylko na czubek własnego nosa potraficie patrzeć...
najpierw #!$%@?ście się do lektorów w serialach/filmach - ok, to po częsci zabiera trochę głos aktorowi, ale są #!$%@? ludzie starsi, nie znający tak idealnie angielskiego, lub niedowidzący, którzy nie będą sie męczyć z czytaniem napisów
teraz znowu macie problem z tym, że ludzie chcą napisów polskich, i jeszcze wyśmiewacie że pewnie biegła znajomość angielskiego - a zauważyliście geniusze, że w takim got większość aktorów mówi z bardzo mocnym brytyjskim akcentem i można paru rzeczy nie zrozumieć? że można nie znać wszystkich słówek w języku angielskim ever? że chce się rozumieć scenę w 100% a nie tylko kontekst? rodowici anglicy są bardziej wyrozumiali jeżeli chodzi o znajomość ich języka niż jakiś pryszcz co wbił 80% na maturze podstawowej z angielskiego i mysli że jest bogiem językowym

potem siedzą #!$%@? takie mirki szczęśliwe, że 3 po 3 ledwo zrozumiały o co może chodzić w scenie, ale obejrzeli bez napisów, powtarzam, bez napisów! jeszcze się do tłumaczenia na migowy #!$%@?, bo hehe, co za idiota z ruchu warg nie może wyczytać

#boldupy #gownowpis #got #seriale
  • 43
@rijana: No tak, szkoda tych 70 latków co nie mają napisów do ściągniętego filmu z zatoki. ( ͡º ͜ʖ͡º)
I wcale nie chodzi o to, że ktoś potrzebuje napisów i z tego jest polewa. Po prostu niektórym nie chce się szukać w internecie tylko wolą aby im ktoś na wypoku podał na tacy.
@mati1990: to nie ma być pasta kurłaaa kwiiii

@Florent: no właśnie wydaje mi się że z tego, bo nie ma żartów "hehe pytają na wykopie o linka a w cv pewnie biegła obsługa statku cumującego w zatoce piratów", tylko stricte na temat znajomości angielskiego
ale są #!$%@? ludzie starsi


@rijana: Przepraszamy, proszę pani.

potem siedzą #!$%@? takie mirki szczęśliwe, że 3 po 3 ledwo zrozumiały o co może chodzić w scenie


Ja wiem, ze w polaczkowie odrodził się kult przeciętności i chełpienia się nieznajomością języków, ale #!$%@? bez przesady. Opanuj się, @rijana. Nie każdy jest idiotą bez szkoły.
@rijana: Z większością się zgodzę ale... mnie nie wkurzają osoby które szukają napisów/filmów, tylko osoby które jakimś cudem ściągneły odcinek i nie potrafią użyć wyszukiwarki. A później co odcinek robią wpisy: czy są napisy? kiedy będą napisy? gdzie można obejrzeć ten film sf co miał premierę wczoraj najlepiej bezpłatnie, online i w fhd z lektorem..( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Michal_z_ksiegowosci: a drugi komentarz widziałeś? bo tak nieładnie oceniać bez całego kontekstu.
widzisz, ja nie muszę być Cię obrażać, bo mnie to nie dowartościowuje jak najwyraźniej Ciebie, mam luksus bycia obrzydliwie miłą, motylku ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
że można nie znać wszystkich słówek w języku angielskim ever?


@rijana: Ej, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że w tym serialu nie ma jakiegoś wyrafinowanego i skomplikowanego słownictwa: raczej poziom średniowiecza - kamień, miecz, królestwo, zdrada, palić, zabijać, podbijać.

że 3 po 3 ledwo zrozumiały o co może chodzić w scenie


no jak wyżej, co tam trudnego, poziom gimnazjum, żadnych odwołań do dzisiejszej kultury, jakichś przewrotnych figur słownych.

Skiśniętypiesek.jpg

elo
@nutsack: zaraz się poprawiłam gołąbeczku, tylko nie mogłam już edytować komentarza, polecam czytanie całego wątku a nie tylko wygodnych komentarzy ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: