Wpis z mikrobloga

Oj Wykopki ale mam jebitny ból dupy. Musze się komuś anonimowo wygadać bo mnie #!$%@? trafi. Akcja 100% true.

Mieszkam ze swoim #niebieskipasek od roku, jakoś niedługo po tym, jak zmarła jego mama. Oboje pracujemy, utrzymujemy sie sami, jakos dajrmy rade. Mieszkanie jest duze na tyle, 75m2, że co jakiś czas mieszka z nami jego ojciec, ale na stałe w osobnym pokoju wegetuje tam jego brat. Wegetuje to najlepsze słowo. 40 letni alkoholik, bez perspektyw, który właśnie dostał 500 zł dożywotniej renty, bo niezdolny do pracy, a jego chlebodawca nie przedluzyl mu umowy po 2 letnim l4. Chleje codziennie z 10 biedronkpwych vipow, nic mam nie pomaga, tylko #!$%@? i syfi. Jak moj robil remont 2 tygodnie temu, odnawial sciany w pokoju jego ojca, to on nawet paluszkiem nie kiwnął. Najlepsze jest to, że pol roku temu odebrali mu prawko za jazde po pijaku, i sąd wymierzył mu karę 7 tysiecy zl. 2k grzywny, 5 tysiecy. Tutaj wkracza logika mojego przyszlego tescia. Hurr dur, jemu trzeba pomoc, bo biedny bedzie (mial wszystko od rodzicow, od nowego auta, plus np drogich jak na lata 90 wakacji itd, itp. Przy czym moj luby zdecydowanie nigdy o nic rodzicow nie prosil).

Do sedna. Moj niebieski ma urlop. Od rana slyszy tylko psykajace puszki z piwa, a hitem jest zamowienie dla przez bracika i jego dziuni obiadu za 60 zl, bo ich #!$%@? stac. Co robic? Wiemy, ze nie daj bog cos sie stanie z tesciem, to my bedziemy go mieli przez cale zycie na glowie. Jestem zalamana.

#alkoholizm #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #feels #przegryw
  • 49
@histaminapusz: innego sensownego rozwiązania nie ma. mieszkanie przepisać na niebieskiego/kogokolwiek byleby nie na brata. alkusa za drzwi albo postawić warunki: leczenie/dokładanie się do rachnuków/robienie zakupów/cokolwiek. To, że niebieski ma problem ze sobą jest jasne (głupio to brzmi, ale przebywanie z osobami uzależnionymi strasznie niszczy psychikę), uważaj na siebie, bo bardzo szybko można stać się współuzależnionym. Może warto i teścia i niebieskiego namówić na terapię?