Wpis z mikrobloga

Uważajcie na nowe oszustwo na Facebooku. Zwykłe kliknięcie w link od znajomego może Was kosztować kilkadziesiąt złotych. Nie trzeba w ogóle podawać nr telefonu ani przepisywać PIN-ów. Ostrzeżcie znajomych, strasznie dużo wariantów tego ataku krąży obecnie po polskim FB.

https://niebezpiecznik.pl/post/czy-to-ty-uwaga-na-nowy-scam-na-facebooku-ktory-moze-cie-drogo-kosztowac/

#oszukujo #bezpieczenstwo #security #facebook #scam #niebezpiecznik
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niebezpiecznik-pl: Dlaczego taka usługa funkcjonuje? założę się, że 99% przypadków gdy ta usługa jest wykorzystywana to oszustwo. Jak dla mnie nie do pomyślenia jest aktywacja płatnej usługi bez mojej autoryzacji, niezależne od tego, czy mam czy nie dezaktywowane usługi premium, a dezaktywować nie będę, gdyż czasem korzystam z sms premium.
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: dziękuję pan niebezpiecznik. Nigdy mnie to nie spotkało osobiście, ale z każdym waszym takim wpisem o scamach na fb itd. info przekazuję swojej dziewczynie. Muszę być dla niej antywirusem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: Ostatnio dostałem na Messengerze niby dwie wiadomości od znajomej. Treść to moje imię, jakaś ciekawsza emotka + link do strony z dziwnym adresem. I ona nawet nie wiedziała że jej telefon jakieś wiadomości wysłał.
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl: Coś mnie ominęło? Jak to możliwe, że przez "jedno kliknięcie w link" tracimy nasze pieniądze?
Zawsze chcieli wyłudzić jakieś hasła i inne takie. A teraz zwykłe klikanie skutkuje wtrarnięciem na konto? Niby jak?
  • Odpowiedz
@wanted: Aha, czyli to musi być telefon, który akurat korzysta z internetu "mobilnego"?

To kolejne pytanie - a co z komputerem korzystającym z internetu mobilnego, bądź podłączonego do internetu mobilnego udostępnionego przez telefon?
  • Odpowiedz