Wpis z mikrobloga

[ #android #aliexpress #chinskiecuda #gearbest #geekbuying #banggood ]

Przymierzam się do zakupu smartfona, najprawdopodobniej od majfrendów.
Moje wymagania przedstawiają się następująco:
- minimum 4GB RAM
- Snapdragon 6xx/8xx
- pamięć wewnętrzna minimum 32GB + SD/64 GB bez SD
- dobre wsparcie producenta/XDA
- ekran do 5.5, ale im mniej tym lepiej
- dostępność akcesoriów ochronnych (szkło hartowane i jakieś estetyczne etui)
- LTE zgodne z polskimi sieciami
- możliwość nagrywania rozmów
- jak coś jest na pokładzie, to ma po prostu działać
- cena oczywiście jak najniższa ( ͜͡ʖ ͡€)

W oko wpadł mi Lenovo ZUK Z2, ale nie jest wszędzie dostępny i chyba nie zapowiada się na to, że w przyszłości będzie. Równie ciekawą opcją, ale niestety droższą i większą są Lenovo ZUK Z2 Pro i Lenovo P2 i, jako że nie ma nic innego, ciekawego w podobnej cenie, to te 2 modele mocno rozważam. Chyba że jest coś ciekawszego, a nie udało mi się tego trafić? Mógłbym się ewentualnie skusić na coś, co spełnia powyższe wymagania, ale ma 3GB RAM, gdyby było w wyraźnie niższej cenie niż wymienione przeze mnie modele.

W którym sklepie najlepiej kupić?
GearBest: ZUK Z2 Pro 268,69 i P2 219,99 + kliknąłem sobie jakiś 8% rabat na telefony. Niestety nie widzę, aby była dostępna opcja wysyłki Priority Line dla wybranych przeze mnie telefonów..
Bangood: ZUK Z2 Pro - 269,39, ale dostępny dopiero od 22 sierpnia, a P2 229,99. Znalazłem też dziwny wynalazek, który zwie sie Coolpad Cool Play 6 za 217,99. Jest opcja Priority Direct Mail.
GeekBuing: ZUK Z2 219,99 i P2 229,99.
Warto zapoznać się z ofertą jakiegoś jeszcze innego sklepu?
Jakieś porady na obniżenie ceny bądź zmniejszenie ryzyka obciążenia VAT'em?
Giving Assistant to najlepszy serwis do cash back?
Da radę znaleźć coś spełniającego podane wymagania w kraju, w cenie powiedzmy 1300? Bo tyle mnie pewnie wyniesie zabawa, gdy zostanie mi doliczony ewentualny VAT do opcji najdroższej, czyli ZUK Z2 Pro.
  • 5
@Yaser: tydzień temu szukałem podobnego telefonu jak ty i w podobnym budżecie i dla mnie zuk z2 pro wygrał. Zamówiłem z banggood z priority direct mail wieczorem 8 sierpnia a 9 już był wysłany, 11 był w londynie a wczoraj wyruszył do Warszawy więc myślę że dotrze szybko. Jeśli zależy ci na LTE 800MHZ to do 1300zł nic lepszego nie kupisz pod względem bebechów. Od ok 1700zł można już szukać oneplus
@StrucelRTFSC: Le 2 max jest zbyt duży, a le pro 3 jest niestety tylko w Banggood i będzie dostępny dopiero od 23 sierpnia, za to na xda ma kilka popularnych romów z dopiskiem official

@polu7: dzięki

@mrozny100: na banggood będzie dostępny niestety dopiero za kilka dni. Przeglądałem xda i sama ilość romów troszkę nie napawa optymizmem, ale mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej, szczególnie w kwestii tych opartych