Wpis z mikrobloga

TL;DR


Witam was Mirki i Mirabelki, nie będę ukrywał, iż sytuacja na MikroBlogu jest po prostu gówniana. Pojawia się masa dziwnych treści, a administracja nic z tym nie robi, moderacja, fakt, usuwają oni treści naruszające regulamin, jednakże są oni bardzo powolni, zdarzają się takie sytuacje, iż w danym momencie, żaden moderator nie jest dostępny. Nawet jak moderacja zbanuje konto to i tak ktoś tworzy nowe, bany nic nie dają, działania moderacji usuwają chwilowe skutki (gówniane i inne takie posty pozbawione wszelakiej kultury i moralności), jednakże problem ciągle wraca.

Cóż robią zwykli użytkownicy, aby uniknąć jakże przykrych widoków?
Wiele osób instaluje wszelakie dodatki do ukrywania wpisów/treści tworzonych przez zielonki.
https://greasyfork.org/pl/scripts/32148-czy%C5%9Bciciel-mirko (Polecam mocno ten dodatek, pozwala blokować nieotagowane wpisy, zielonki i takie tam), Autorem tego skryptu jest @Rst00 Bardzo dziękuje temu Panu za wkład w rozwój społeczności, stworzenie tego wspaniałego dodatku. Widzimy tutaj ciekawą sytuację, administracja sobie nie radzi, to społeczność bierze sprawy w swoje ręce. Aby zainstalować dodatek, musimy posiadać Greasemonkey lub coś podobnego (jest to dodatek do przeglądarki), następnie wchodzimy w wyżej wymieniony link i klikamy "Zainstaluj Skrypt", zmieniamy sobie ustawienia (konto Wykop). No cóż, niestety dodatek nie działa na klientach Wykopu (Android,IOS,WP), aby dodatki działały, musielibyśmy wchodzić na Wykop poprzez przeglądarkę, nie klienta (Android, IOS, WP).

Administracja mogłaby uznać, iż nic nie zrobili, a sytuacja jest rozwiązana, jednakże jest to błędne myślenie, czemuż to? Proste, z każdym dniem wzrasta liczba osób, które blokują wpisy/komentarzy zielonek, co w skutkach długofalowych, będzie skutkować tym, iż zielonki będą odcięte od społeczności, na Wykopie będzie pojawiać się mniej nowych osób (oczywiście nie wszyscy blokują zielonki, jednakże z każdym dniem, wzrasta ilość osób blokujących zielonki). Atakujący tym samym, osiągają swój cel, chcieli zaszkodzić serwisowi i zaszkodzili. Cała akcja się udała. Zielonki są wykluczone ze społeczności, zielonki kojarzą się ze spamującymi botami, ohydnymi treściami.

Administracja tłumaczy się tym, iż nie są w stanie nic zrobić, tutaj zapraszam was Mirków i Mirabelki do dyskusji na ten temat, co sądzicie o obecnej sytuacji, jak można by zaradzić tej gównianej sytuacji?

Sam mam klika pomysłów:
- Zwiększenie liczby moderatorów (zdarza się, szczególnie w nocnych porach, iż nie ma żadnego moderatora online).
- Nie wiem, czy atakujący używają botów, czy wstawiają obrazki ręcznie, jednakże jeśli jest to robione ręcznie, lub poprzez boty, to można by im to troszkę utrudnić, można by dodać mechanizm CAPTCHA (CAPTCHA byłoby widoczne tylko podczas dodawania zdjęć, byłoby ono tylko dla zielonek. Dla komentarzy bez zdjęć nie byłoby mechanizmu CAPTCHA, CAPTCHA byłby tylko dla zdjęć zielonek).
- Nie wiem czy jest już coś takiego, ale można by wprowadzić limit wstawionych zdjęć w ciągu godziny (dla zielonek tylko), tak wiem, że jak ktoś będzie chciał spamować, to może założyć konto miesiąc wcześniej, jednakże to rozwiązanie, opóźnia atak o miesiąc.
- Dodanie weryfikacji obrazków wstawianych przez zielonki (wiem, dużo jest z tym roboty, to tylko propozycja).
- Dodanie opcji w ustawieniach "Ukryj obrazki wstawione przez zielonki", opcja ta, ukrywałaby obrazki wstawione przez zielonki, można by też manualnie kliknąć w obrazek, aby go włączyć, lub coś podobnego.

Pozdrawiam Wszystkich czytających ten wpis, życzę wam miłego dnia, zapraszam do kulturalnej dyskusji, obecna sytuacja odstrasza nowych użytkowników, prowadzi do eksterminacji zielonek. Tutaj też rodzi się moje pytania, czy administracja planuje podjąć jakieś akcje, które poprawią jakość korzystania z MikroBlogu?

@m__b @a__s

#wykop #przemyslenia #gruparatowaniapoziomu #nadtag

*Bardzo przepraszam za wszelakie błędy, moje pomysły, są tylko luźnymi propozycjami.
  • 20
@DonislawDev no masz przykład wyżej zielonek, dwa nie tagują. Ja rozumiem Twoje postulaty, ale są pewne granice. Jeżeli ja przychodząc na wykop używam tagów, nie wstawiam obrazków bez nfsw itp. To inne zielonki też by mogły to robić. Tyle dewagacji nt. zielonek od zielonka.
@polo195:
Witam Pana, każdy kiedyś z nas był zielonką, nie ma w tym nic złego, nie przeczytał Pan nawet mojego wpisu, rozumie Pan obecną sytuację, iż ludzie zaczynają blokować zielonki? Jeśli nic nie zostanie zrobione w kwestii spamujących osób, to większość osób zacznie blokować zielonki, zostaną one odsunięte od społeczności, zniechęci to nowe osoby, to zakładania konta na Wykopie. Zielonki teraz kojarzą się ze spamującymi botami, ohydnymi treściami, moje propozycję mają
@DonislawDev właśnie nie zauważyłem. Mam konto od tygodnia. Taguje od samego początku, prowadzę nie raz ciekawe tematy, gdzie wypowiadają się pomaranczki, zielonki i nie tylko. I nie nie zauważyłem. A wiesz dlaczego ? Bo stosuje się do zasad. Tyle wystarczy, żeby nie blokować zielonkow. Skoro ja mogę tagować to inni też.
@polo195:
Panie, czy Pan czytał mój wpis?

Administracja mogłaby uznać, iż nic nie zrobili, a sytuacja jest rozwiązana, jednakże jest to błędne myślenie, czemuż to? Proste, z każdym dniem wzrasta liczba osób, które blokują wpisy/komentarzy zielonek, co w skutkach długofalowych, będzie skutkować tym, iż zielonki będą odcięte od społeczności, na Wykopie będzie pojawiać się mniej nowych osób (oczywiście nie wszyscy blokują zielonki, jednakże z każdym dniem, wzrasta ilość osób blokujących zielonki).
@wytrzzeszcz:
:O Jak na administrację Wykopu to nie jest źle, nigdy nie taguje na nocnej (jak ktoś taguje, to mi to nie przeszkadza, ale samemu nie taguje, właściwie to rzadko piszę na nocnej, ostatnio wstawiłem na nocnej wpis o Hiroszimie i Boecjuszu).
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia.
@xdpiesekxd:
:O Nie wierzę, naprawdę? To jest zbyt piękne, aby było prawdziwe, podejrzewam, iż może być trudno o użytkowników, projekt się pewnie nie uda (były już tworzonych wiele alternatyw dla Wykopu), jednakże bardzo szanuję tą inicjatywę, jestem za konkurencją, im większa konkurencja tym lepiej.