Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wczorajszego [WPISU](https://www.wykop.pl/wpis/25917171/ja-#!$%@?-co-jest-#!$%@?-nie-tak-z-tymi-kierowcam/)
Informuję że szanowny pan szofer był na rozładunku dzisiaj rano czyli to co #!$%@?ł wczoraj było pokazem siły.
Ode mnie telefonów nadal nie odbiera , obecnie siedzę i liczę wszystko do kupy tak żeby jutro otrzymał uczciwą wypłatę , co do grosza , włącznie z tym że towar który miał być rozładowany wczoraj został rozładowany dzisiaj i to będzie również zawarte w wypłacie.
Oprócz tego za słowa skierowane w moją stronę otrzyma wypowiedzenie dyscyplinarne.
  • 260
@blekqq: no nie mógłby:

art. 87§1 Kodeksu Pracy
Z wynagrodzenia za pracę - po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych - podlegają potrąceniu tylko następujące należności:
1) sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych;
2) sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne;
3) zaliczki pieniężne udzielone pracownikowi;
4) kary pieniężne przewidziane w art. 108.
@HotlineBling: to wklej do końca
§ 3. Kara pieniężna za jedno przekroczenie, jak i za każdy dzień nieusprawiedliwionej nieobecności, nie może być wyższa od jednodniowego wynagrodzenia pracownika, a łącznie kary pieniężne nie mogą przewyższać dziesiątej części wynagrodzenia przypadającego pracownikowi do wypłaty, po dokonaniu potrąceń, o których mowa w art. 87 § 1 pkt 1-3.

§ 4. Wpływy z kar pieniężnych przeznacza się na poprawę warunków bezpieczeństwa i higieny pracy.
@tadyo: No to tym bardziej stracisz w ich oczach. Nie od razu, ale to jest bardzo zła praktyka. Jest taka zasada: żeby groźba zadziałała musi być realna. Postąpisz jak moja mama kiedyś która groziła mi nie raz, że wyłączy mi prąd jak będę tyle grał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście nigdy tego nie zrobiła, więcej potem z każdym kolejnym razem wiedziałem, że to puste słowa. Nie rób
@blekqq: kwestionowałeś zasadę, a nie wysokość kar, stąd brak było podstaw do cytowania całości treści podstawy prawnej.
Poza tym, jak OP pisze zamierza zainstalować w autach systemy GPS, a tym samym wypełnia swym zachowaniem znamiona art 108§4 kp.
@heheszkitroche: jest wiele czynników wpływających na poprawne działanie przedsiębiorstwa , nie tylko wypłata i 10ty , są morale , jest komfort pracy , jest dogadywanie się pomidzy pracownikami wewnątrz firmy , sprzęt na którym się pracuje itp itd. To wszystko musi działać
W tym przypadku bohatorwi ww. historii nie pasowało nic , nie pasowała praca - nie takie ładunki , miał problemy do wszystkich o wszystko , nie pasował sprzęt (