Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o pomoc w doborze urządzenia wielofunkcyjnego!

Rodzice od lat używają kombajnów ale zawsze były to sprzęty atramentowe. Prędzej czy później zawsze okazywało się, że toner się kończy albo to za szybko, albo to za drogo albo też w ogóle jak kończy się jeden to reszta odmawia współpracy...

I jak to zawsze bywa w ferworze nerwów i braku czasu a także braku odłożonych środków na nowy sprzęt, przychodzi czas na zakup nowego urządzenia.

Wymagania są w sumie nie wielkie, skanuje do komputera. Kseruje bez użycia komputera, podajnik na papier w środku oraz druk (fajnie jak by był kolor ale wiem cena...) Formatu a4. Nie potrzeba ani wifi, ani duplexu nawet.

Zastanawiam się nad zakupem jednej z najtańszych i dostępnych od ręki laserowych kombajnów mono typu
Brother dcp-l2500d

Może coś innego? Może cena obsługi po czasie jednak wyjdzie gorsza niż zakładam? Bęben będzie droższy niż sam sprzęt?

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc i bardzo proszę o opinie. Jutro muszę coś kupić na miejscu ;-)

#drukarki #komputery #hardware #kiciopyta #laser #atrament #pomoc #sprzetkomputerowy #office #korposwiat
  • 12
@graf_zero właśnie zabawne ale to co wymieniłem wydaje mi się u nich najbardziej właśnie wymagane. A większość kombajnów już to ma. Myślę tylko czy nie wtopie ich w większe błoto z laserem brothera niżeli właśnie atrament.
@graf_zero a Mirku co powiesz na najtańsze Samsungi ale w kolorze? Cena nie wiele droższa od prostego brothera. Ale domyślam się, że bęben będzie częściej wymieniany a cena tonerów mimo, że mniejsza (4 sztuki zamiast jednego) to częstsza wymiana?
@KLIFord: rzuć okiem na ofertę na stornie centrumdruku tam jak wybierzesz drukarkę to masz przy okazji info ile m/w wynosi koszt 1str oraz napisane jakie tusze czy tonery pasują do danej drukarki.
W laserowych musisz zwrócić uwagę czy toner jest wraz z bębnem (zintegrowany) czy bęben jest osobno (i na ile str powinien wystarczyć).
@KLIFord: Nie miałem wcześniej czasu na udzielenie konstruktywnej odpowiedzi :P Jeżeli chcesz kupić jakąkolwiek drukarkę i masz trochę umiejętności manualnych oraz oraz jesteś tyci tyci into elektronika to zapoznaj się ze stroną agawa.pl xDDD

Jeśli chcesz tanio drukować monochromatycznie i nie masz ciśnienia na skaner zintegrowany z drukarką to polecam stare drukarki HP, zwłaszcza modele które latają na tonerach 12A

()