Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #domofon

Mirki, warto się ładować w wideofon z IP i panelem sterującym poniżej 1000 zł? Elektryk poleca model za prawie 2 klocki, ale w hurtowni koło siebie znalazłem za 800 zł z groszami taki wynalazek. Nie pamiętam niestety nazwy, ale chodzi mi ogólnie o sensowność tej półki cenowej. W necie wszystkie IP nie mają paneli, a zależy mi na tym, żeby jednak takowy wisiał na ścianie.

Myślałem też, czy nie lepiej powiesić po prostu tablet, zamontować na stałe w ścianie ładowar i mieć to samo (+ apki do rolet, alarmu i co tam jeszcze wymyślę), ale nie jestem przekonany, czy będzie to wygodne i bezpieczne :/
Funky666 - #budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #domofon

Mirki, warto się ...

źródło: comment_SR6eZEAvUpeuovDLF0BnH9sgyh3IaGE2.jpg

Pobierz
  • 9
@Funky666: wynalazek jak to wynalazek - podziała maksymalnie 2 zimy i producenci dają pewnie te 2 lata gwarancji. Nie wiem, czy aż tak warto pakować się w taniochę. Tym bardziej, że ten sprzęt MUSI działać.

Jeżeli nie zależy Ci aż tak bardzo na IP, to polecam coś z Kenwei (chyba najlepszy w stosunku cena / jakość i niestety dostępny do wyczerpania zapasów u producenta - pozostało niewiele),Urmet czy Commax. Nie
@fonex_pl: Żeście się rozpisali :) 1300 zł to nadal uczciwa cena, zwłaszcza jeśli ma to działać 15 lat zamiast 2 ;) Wizualnie ten pierwszy jest w porządku (czarny!), ale słuchawka jest chyba zbędna - wolę głośnik. Możecie mi coś sprzedać ;) Swoją drogą: planuję też monitoring - rozsądna kamera IP na zewnątrz budynku (pod dach) to jaki wydatek? Chcę spiąć takie 4 i dołożyć rejestrator. Zależy mi najbardziej na podglądzie w
@Funky666: zależy nam na pomocy, więc jedno zdanie nigdy nie wystarczy :)

Co do wideodomofonu, głośnikowy już z tego co widzę w promocyjnych Kenweia kosztuje mniej więcej 1 600 - 1 800 złociszy - chyba, że coś "wykopiemy" w lepszej cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli chcesz, to już możemy dokładniej o tych wideodomofonach pogawędzić prywatnie, bo nie ma co spamu robić :)

a co do monitoringu.
Nad listą produktów jest opcja sortowania czy po nazwie, czy po cenie, czy nawet po konkretnym producencie.


@fonex_pl: Jest, ale chciałem przejrzeć całą kategorię wideofonów od najtańszych, ale w tej samej kategorii są ramki montażowe i masa innych rzeczy po parę złotych, które to skutecznie utrudniają :) Popracujcie nad tym i będzie OK - wystarczyłby od biedy zakres cen, a najlepiej podział na urządzenia i akcesoria, który byłby wyżej w hierarchii
@Funky666: a nie możesz zrobić oddzielnie "wideo" a oddzielnie "fonu" i jeszcze oddzielnie "zamkofonu" ? ;)

Bo tak jak piszesz - jako panel sterujaco-wyświetlający 10x szybciej taniej prościej wziąć jakiegoś tableta, byle miał opcję głośnomówienia w miarę (wiele tanizny ma bardzo marne głośniczki, ciężko będzie coś usłyszeć).

Jako kamerę do domofonu - jakaś kamerka IP która ma audio in/out (a wiele ma, tylko głośniki podpiąć do gniazdka jack), i masz obraz
@hrumque: Panie, za dużo kombinacji, za dużo apek, za dużo potencjalnych punktów awarii. To ma być proste i zawsze działać :) A tak to zanim włączę kamerę IP, żeby zobaczyć listonosza, to już mi zdąży awizo wypisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)