Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań o działalność Muska, do wykopowych ekspertów ;)

1. To prawda, że większość firm Muska siedzi na dotacjach państwowych?
2. Jaka część jego pomysłów tak naprawdę chwyciła? Tesla, Paypal?

Mam jakieś głębokie wrażenie, że Musk to tak naprawdę pozer...
#musk #spacex #technologia
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johny-kalesonny: Widzę, że ty naprawdę nie masz pojęcia jak się prowadzi biznes ;) Zamiast inwestować chowałbyś do skarpetki grosiki po tym jak Urząd Skarbowy by ci 3/4 zabrał. A potem by ci rynek inni przejęli. A ty do pośredniaka.
Przy okazji tak wygląda wykorzystanie przez firmy samochodowe dotacji* przy zakupie EV. Tego głośno się nie mówi ale całkiem ładną ilość elektryków sprzedały (głównie ze stratami) też inne firmy tak aby
anon-anon - @johny-kalesonny: Widzę, że ty naprawdę nie masz pojęcia jak się prowadzi...

źródło: comment_vayWiMLzyrOdupENypATYcF9TlKC43Sn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@anon-anon: Bardziej mi chodzi o to, że firmy Muska przypominają większe startupy - które nie są rentowne. A sam Musk inwestuje w bardzo szerokim spectrum, stąd bije od niego "pozerstwo".

Cieszy mnie to, że jestem wyzywany od janusza biznesu za pytanie "jakie dochody mają firmy Muska" :D wykop to mega pozytywne miejsce :)
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Bądźmy szczerzy. Tobie nie chodzi o rentowność czy inne duperele - tylko o to aby z*ać Muska. Kiepsko ci idzie to płaczesz jak to niedobrzy ludzie wytykają się, że jedyny sposób w jakim Ty byś został milionerem to gdybyś odziedziczył miliardy i je przepuścił z kretesem...
  • Odpowiedz
pokazują raczej jego niezrozumienie tematu. Może w innych dziedzinach ma większą wiedzę, ale nie jestem w stanie tego zweryfikować.


@johny-kalesonny: O k---a jak prychłem. OpenAI które finansuje zatrudnia najwybitniejszych naukowców od AI, ale on "NIE ROZUMIE TEMATU", co ty jesteś w stanie "zweryfikować" jako programista z rocznym doświadczeniem? Jak się w swojej piwnicy mieścisz razem ze swoim ego?
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: To ja najmocniej przepraszam Szanownego Pana. I jego urażone uczucia. Moje zdziecinnienie dało o sobie znać. Nie powinienem krytykować Wielce Szanownego Pana bogate doświadczenie w biznesie. Nie znam w końcu faktów. Jest Pan pewnie prezesem jakiegoś Gazpromu czy Orlenu i wykazuje Pan tylko zysk i rozumiem to oburzenie, że nie Pana chwalą tylko jakiegoś tam pozera Muska.
  • Odpowiedz
jestem wyzywany od janusza biznesu za pytanie "jakie dochody mają firmy Muska"


@johny-kalesonny: ponieważ dochody nie są wyznacznikiem rentowności przedsiębiorstwa. Firmy w okresie ekspansji, a takimi właśnie są Tesla, SpaceX i w zasadzie wszystkie inne firmy prowadzone przez Muska, zawsze będą miały mały niski dochód, ponieważ większość zarobionych pieniędzy jest dalej inwestowana. Wszystkie duże firmy miały (a niektóre nadal mają) niski, a czasami nawet ujemny dochód (czyli stratę) przez kilka pierwszych lat swojego funkcjonowania. Przykładem jest Facebook, który przez długi czas w ogóle "nie zarabiał", albo Amazon, który dochód wykazał dopiero niedawno, a mimo tego jest jedną z największych firm, a jego właściciel został ostatnio najbogatszym człowiekiem na świecie (przeskakując Billa Gatesa).

Tesla jako spółka akcyjna co kwartał publikuje raport finansowy, warto się z nim zapoznać, żeby wiedzieć jak wyglądają finanse takiego
  • Odpowiedz
Bardziej mi chodzi o to, że firmy Muska przypominają większe startupy - które nie są rentowne.


@johny-kalesonny: To Apple musiał byś wstawić do tego samego worka, o dziwo nie przynosi zysków i nie płaci podatków (przynajmniej w USA) a wszyscy wiedzą, że na koncie ma gotówki więcej niż niejedno państwo rocznego PKB...

To że nie przynosi zysków w przypadku biznesów Muska oznacza, że cała kasa idzie w rozwój - czytaj inwestycję w największą fabrykę jaka kiedykolwiek powstała na ziemi
  • Odpowiedz
  • 0
@kwanty

AI jest wielką niewiadomą. Sugerujesz, że znasz się lepiej od Muska na ten temat


Sugeruję, że wypowiedź Muska jest błędna i świadczy o niezrozumieniu tematu. Czemu chcesz bym się pojedynkowal na autorytety z Muskiem? Dlaczego podwazenie jakieś tezy Muska traktujesz jak zamach na jego autorytet, jakby był papieżem? :D wyluzuj :)

Ciężko mi pisać z telefonu, wrócę później
  • Odpowiedz
  • 0
@nicniezgrublem tak by było gdyby Musk był typowym inwestorem, a nie bozyszczem nastolatków, stawiając jakieś wysokie tezy. Już u góry ktoś napisał, że ma bardzo głęboką wiedzę techniczną - jak można mieć b. głęboką wiedzę techniczną w kilkunastu dziedzinach w XXI wieku? :)
  • Odpowiedz
jak można mieć b. głęboką wiedzę techniczną w kilkunastu dziedzinach w XXI wieku?
@johny-kalesonny: przeczytaj jego biografię,to się dowiesz. Ten człowiek śpi po kilka godzin dziennie, a 80% jego czasu pracy, to praca techniczna (inżynieria). Na imprezach zamiast się bawić to czytał rosyjskie książki o budowie silników rakietowych.

Oto jak wypowiada się o nim jego była żona: Jak być jak Elon Musk? Inspirująca odpowiedź jego byłej żony.
  • Odpowiedz
@kwanty:

1. i 2. - zależy jak zaprojektujesz AI.
3. jest trochę bez sensu, bo to nie prędkość światła nas ogranicza, a temperatura i mała złożoność układów. Gdy to pytanie będzie istotne, to dawno przestaniemy używać układów krzemowych - wtedy może być zwyczajnie nieaktualne
4. AI w takim sensie, w którym piszesz (czyli General Purpose AI) jest obecnie fantastyką.
  • Odpowiedz
Sugeruję, że wypowiedź Muska jest błędna i świadczy o niezrozumieniu tematu.


@johny-kalesonny: Skoro takie surowe sądy rozpowszechniasz to znaczy że znasz temat lepiej od niego więc chętnie posłucham.

Twoje odpowiedzi są lakoniczne i nic nie wnoszą. Pierwsze dwie są krytyczne bo to ich Musk się boi, wszyscy się boją.

AI w sensie wąskim używam od lat i ułatwiają nam życie. Będzie ich coraz więcej i nikt się ich nie boi,
  • Odpowiedz
Sugeruję, że wypowiedź Muska jest błędna i świadczy o niezrozumieniu tematu.


@johny-kalesonny: która konkretnie?

AI w takim sensie, w którym piszesz (czyli General Purpose AI) jest obecnie
  • Odpowiedz