Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań o działalność Muska, do wykopowych ekspertów ;)

1. To prawda, że większość firm Muska siedzi na dotacjach państwowych?
2. Jaka część jego pomysłów tak naprawdę chwyciła? Tesla, Paypal?

Mam jakieś głębokie wrażenie, że Musk to tak naprawdę pozer...
#musk #spacex #technologia
  • 50
  • Odpowiedz
  • 0
@smyl wiadomo, dowód "jak coś było niemożliwe, a teraz jest możliwe - to wszystko jest możliwe" :) w ten sposób trzeba się też przygotować na wszystkie biblijne plagi, a próg skrapiać krwią baranka

Konferencje na temat praw ograniczajacych rozwój AI w XXI wieku są jak konferencje na temat praw ograniczających rozwój podróży miedzygwiezdnych. Albo jak konferencje na temat zagrożeń energii nuklearnej w XV wieku

W jaki sposób można rozmawiać na temat,
  • Odpowiedz
W jaki sposób można rozmawiać na temat, który nie istnieje de facto, i stawiać w ten sposób ograniczenia w dziedzinie, w której ten problem może pojawi się za tysiąc lat, to też mnie przerasta.


@johny-kalesonny: W 2013 Vincent C. Müller i Nick Bostrom przeprowadzili ankietę wśród ekspertów zajmujących się tematyką AI, w którym spytali, w którym roku spodziewają się oni pojawienia się General Purpose AI. Wyniki
Optymistycznie (10% szans), mediana: 2022
Realistycznie (50% szans), mediana: 2040
Zachowawczo (90% szans),
  • Odpowiedz
@smyl: Racja, moja estymacja nie jest poważna, bo nie mam pojęcia szczerze jak estymować taką rzecz. GAI to kompletna fantastyka jak niektóre napędy międzygwiezdne - i w tym kontekście, poszedłem za estymacją joint propulsion conference (https://www.wired.com/2008/08/space-limits/) by być bezpiecznym.

Wiem, że podobne optymistyczne wypowiedzi były wystawiane w 1950. Jestem bardzo sceptyczny w tym temacie - bo po prostu wybiega bardzo mocno poza nasze obecne warunki.

Ciekawiej by było usłyszeć,
  • Odpowiedz
Jestem bardzo sceptyczny w tym temacie - bo po prostu wybiega bardzo mocno poza nasze obecne warunki.


@johny-kalesonny: czyli uważasz, że - cytuję - "wypowiedź Muska jest błędna i świadczy o niezrozumieniu tematu" wyłącznie dlatego, że Twoja intuicja mówi coś innego...?
  • Odpowiedz
@smyl: Czym się różni moja intuicja od intuicji Muska, czy naukowców?

Musk po prostu mówi o temacie, który de facto nie istnieje i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zaistnieje. Musk chce regulować rozwój AI, ponieważ jego intuicje mówią mu, że AI doprowadzi ludzkość do zagłady. Jakie rzeczywiste dowody można przedstawić w takim podejściu?

I jeszcze, czy jacyś "wiodący naukowcy" zgadzają się z Muskiem? Ten wpis i tak jest
  • Odpowiedz
Czym się różni moja intuicja od intuicji Muska, czy naukowców?


@johny-kalesonny: XD nie mam więcej pytań.

I jeszcze, czy jacyś "wiodący naukowcy" zgadzają się z
  • Odpowiedz
  • 0
@smyl Musk sieje apokaliptyczne wizje w związku z AI - pytałem kto go w tym popiera i uważa, że potrzebne są regulacje.

XD nie mam więcej pytań

No nie jestem Wysokim Kapłanem tej sekty religijnej, więc moje przeczucie jest mniej warte niż Muska dla innych wyznawców :).

W normalnym świecie domysły mają tą samą wartość
  • Odpowiedz
W normalnym świecie domysły mają tą samą wartość


@johny-kalesonny: w normalnym świecie domysły lekarza na temat Twojego stanu zdrowia mają wyższą wartość, niż domysły kumpla informatyka.
  • Odpowiedz
  • 0
@smyl pod warunkiem, że lekarz miał kiedykolwiek wcześniej do czynienia z konkretną chorobą i ma możliwości diagnozy. Jak tego nie ma - to jaką wartość mają jego domysły?

W kontekście tej dyskusji, jaką wartość mają domysły lekarza na temat równie fantastycznej rzeczy, jak AGI, np. ludzkiej nieśmiertelności?
  • Odpowiedz