Wpis z mikrobloga

Jest sobie taka lasia, co się nazywa Aneta Wątor, która prowadzi swoją działalność pod szyldem MOTIWATOR. Sama nazwa wiele mówi i prosi się o łezkę na rzecz wszystkich "zwycięzców", którzy dobiegną do mety i będą diamentem.

Poznałem ją na konferencji "Myśleć jak milionerzy". Pewnie się zastanawiacie po cholerę tam poszedłem, ale nie znacie się na dobrej zabawie. Bilet tylko 35zł, więc myślę sobie #!$%@?, to mała cena, żeby nauczyć się myśleć jak milionerzy. Dlatego każdego prowadzącego pytałem czy jest milionerem. Ku mojemu zdziwieniu (lub nie), większość udzielała wymiajającej odpowiedzi i tylko jeden powiedział, że tak, jest milionerem. Byłem zawiedziony. Drugiego dnia już nie przyszedłem.

Ale wracając do naszej gwiazdy. Opowiadała tam o swojej inicjatywie "Kobieta w biznesie". Nie jestem jakimś mizoginem, bo uwielbiam kobiety, ale musiałem zadać pytanie, do którego zresztą wypchnął mnie kumpel: "Dobrze, fajnie, ale dlaczego kobiety potrzebują takich inicjatyw? Dlaczego nie ma warsztatów pt. "Mężczyzna w biznesie?""

I tu pytanie do was. Jak myślicie, co mi odpowiedziała?

#rakcontent #coaching #coolstory #pytanie #rozowepaski #logikarozowychpaskow
Pobierz CynicznySkurczybyk - Jest sobie taka lasia, co się nazywa Aneta Wątor, która prowadzi...
źródło: comment_2rX4A1UlhhiM9uDpWhIwbev5psq8kfgl.jpg
  • 49
@zupa95 ja nie powiedzialem ze takie inicjatywy sa zle. Ale nie ma przeciez takiego stereotypu. To jest FAKT. Mezczyzni nadaja sie bardziej do biznesu i kropka. To ze kobiety boja sie byc oceniane jest slaboscia i mniej kwalifikuje je do biznesu. Ergo mezczyzni nie majac tego problemu nadaja sie bardziej. Mowimy oczywiscie ogolami, bo znam kobiety ktore bardzo dobry biznes robia, ale jest ich garstka w spoleczenstwie.
@CynicznySkurczybyk: dlaczego afera? Przecież to jest fakt. Korwin o tym mówi to go wyśmiewają, ale (tfu, nie sądziłem że kiedyś to powiem) ma rację. Kobiety mają trudniej. Nie tylko ze względu na uwarunkowania, ale też ze względu na zdominowaną przez mężczyzn kulturę. Dlatego są organizowane takie spotkania, na których kobiety, które osiągnęły jako taki sukces opowiadają kobietom, które dopiero chcą go osiągnąć, jak radzić sobie w biznesie z problemami, których mężczyźni
@kipowrot: No to daj te 100 dziedzin w której kobieta sobie nie poradzi (przypomnę tylko, że tak samo są kobiety pracujące w ciężkiej pracy fizycznej, więc ten argument jest kompletnym inwalidą) bo jestem ciekaw co tam wielce wymyślisz.
@CynicznySkurczybyk: Po pierwsze byłbym ostrożny w stawianiu kropki i nazywaniu faktem własnej opinii. Mimo wszystko, nawet jeśli masz rację, to walka z takim stereotypem jest ważna, bo w życiu nie chodzi tylko o to kto jest od kogo lepszy. Niektórzy chcą coś robić bo po prostu chcą, ale wokół jest sporo bodźców, które ich przed tym blokują. A co do obawy przed byciem ocenianym - to podanie mężczyzn w biznesie jako