Wpis z mikrobloga

Jest sobie taka lasia, co się nazywa Aneta Wątor, która prowadzi swoją działalność pod szyldem MOTIWATOR. Sama nazwa wiele mówi i prosi się o łezkę na rzecz wszystkich "zwycięzców", którzy dobiegną do mety i będą diamentem.

Poznałem ją na konferencji "Myśleć jak milionerzy". Pewnie się zastanawiacie po cholerę tam poszedłem, ale nie znacie się na dobrej zabawie. Bilet tylko 35zł, więc myślę sobie #!$%@?, to mała cena, żeby nauczyć się myśleć jak milionerzy. Dlatego każdego prowadzącego pytałem czy jest milionerem. Ku mojemu zdziwieniu (lub nie), większość udzielała wymiajającej odpowiedzi i tylko jeden powiedział, że tak, jest milionerem. Byłem zawiedziony. Drugiego dnia już nie przyszedłem.

Ale wracając do naszej gwiazdy. Opowiadała tam o swojej inicjatywie "Kobieta w biznesie". Nie jestem jakimś mizoginem, bo uwielbiam kobiety, ale musiałem zadać pytanie, do którego zresztą wypchnął mnie kumpel: "Dobrze, fajnie, ale dlaczego kobiety potrzebują takich inicjatyw? Dlaczego nie ma warsztatów pt. "Mężczyzna w biznesie?""

I tu pytanie do was. Jak myślicie, co mi odpowiedziała?

#rakcontent #coaching #coolstory #pytanie #rozowepaski #logikarozowychpaskow
CynicznySkurczybyk - Jest sobie taka lasia, co się nazywa Aneta Wątor, która prowadzi...

źródło: comment_2rX4A1UlhhiM9uDpWhIwbev5psq8kfgl.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@CynicznySkurczybyk mało co mnie tak triggeruje jak coache którzy zarabiają na naiwniakach xD właśnie idzie sobie taki bo "20 zł to grosze a może coś ciekawego", wystarczy że tysiąc osób pomyśli tak samo i masz już 20k oczywiście minus koszty, a oni jeżdżą po całym kraju i tysiące ludzi łazi na te ich #!$%@? dzięki czemu naprawdę osiągają sukces komercyjny. Samonapędzający się mechanizm żerowania na idiotach.

Ja zamiast pytania o zarobki czy
  • Odpowiedz
A tam afera. Mimo że jestem lewaczką-feministką xD, to uważam, że faktycznie większość kobiet może sobie w jakichś dziedzinach nie radzić – tak samo, jak w innych kwestiach to mężczyźni mogą mieć problemy. Chodzi o to, żeby każdemu dać szansę i w razie czego pomagać te problemy przezwyciężać.


@choochoomotherfucker: #!$%@? zapłakałem.
Mam nadzieję, że wszystkie feministki będą tak myśleć :P
  • Odpowiedz
@Bambro: Wiesz, jak ktoś chce za to płacić, to spoko. To jego pieniądze. Co nie zmienia faktu, że my możemy ich nazwać naiwniakami.

Co do pytania o zarobki i kołczing - byli tam przedsiębiorcy. Mówili o swoich biznesach w budownictwie, software itd.
  • Odpowiedz
@terwer358: A potem narzekacie że baby chcą być madkami, kurami domowymi i szukają dobrze zarabiającego mężczyzny gdyż od tego zależy czy bez zmartwień będą mogły się skupić nad opieką nad ogniskiem domowym.

Nikomu się nie dogodzi. Kobieta biznesu źle bo niech idzie do domu dzieci pilnować, kura domowa źle bo niech ruszy dupę do pracy, kosmetyczka źle bo he he K A R Y N A.

Wychodzi na to że najlepiej
  • Odpowiedz
@Hannahalla: tak wiem o co chodzi i szkoda mi na to ryja nawet strzępić. To normalne, że mężczyźni i kobiety mają inną strukturę charakteru, inną fizjonomię i do innych rzeczy się nadają. To jest podstawa dobrego zarządzania i sztuki wojny, żeby jak najlepiej porozdzielać środki i zadania, aby osiągnąć jak najlepszy efekt przy dobrym rozpoznaniu celów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja bym swojej kobiecie zwyczajnie nie pozwolił
  • Odpowiedz
@CynicznySkurczybyk: haha u mnie na uczelni było spotkanie organizowane przez akademickie biuro karier o tej samej nazwie :) przyszedł jakiś dziwny typ pierdzielisz głupoty coachingowe a na koniec zachęcił do udziału w jego mlm-sklepie online ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jeżeli sobie człowiek z czymś nie radzi to czemu akurat usilnie pcha się w tę dziedzinę zamiast znaleźć idealny dla siebie zawód?


@terwer358: Dla pieniędzy :D Chyba lepiej jest douczyć się jak być dobrym w biznesie, nabrać tym samym śmiałości i zarabiać sporo niż być kosmetyczką i przez całe życie zarabiać max średnią krajową. To nie jest wiedza tajemna tylko dla mężczyzn ani praca siłowa, włożą w to więcej nauki i
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: nigdy nie pisałem, że kobieta nie będzie dobra w biznesie, ja tylko się zastanawiam dlaczego kobiety tak usilnie pchają się do pracy w miejscach, do których się nie nadają i są tam fatalne co do zasady. A biznes jest bardzo często uprawiany przez kobiety i to nic niezwykłego.
  • Odpowiedz
ja tylko się zastanawiam dlaczego kobiety tak usilnie pchają się do pracy w miejscach, do których się nie nadają i są tam fatalne co do zasady.


@terwer358: a to nie wiem :P pisałeś w wątku z biznesem to myślałam że o biznesie mówisz :D W sumie to nie znam przypadków, gdzie laska się pchała do pracy gdzie się nie nadaje. W większości przypadków ciężko stwierdzić czy praca jest dla kogoś odpowiednia
  • Odpowiedz
@loczyn: Feminizm to nie jest gloryfikowanie kobiet, jak myślą niektórzy (trafiają się takie przypadki, ale to tzw. feminazistki). Według mnie polega to na tym, żeby nikogo w żadnej sytuacji nie skreślać ze względu na płeć. A jak kobieta chce się zająć czymś, co uważa się za męską dziedzinę – albo na odwrót – to wspierać.
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: to co napisałaś to ma sens - niech każdy ma szansę coś w życiu zrobić co sobie tam wymarzył. Problem jest w tym, że dzisiaj feminizm jest rozumiany jako forsowanie rozwiązań prawnych, które są handicapem dla kobiet. Najlepszy przykład to pomysł parytetu, albo testy sprawnościowe w wojsku.
  • Odpowiedz
Nie jestem jakimś mizoginem, bo uwielbiam kobiety, ale musiałem zadać pytanie, do którego zresztą wypchnął mnie kumpel: "Dobrze, fajnie, ale dlaczego kobiety potrzebują takich inicjatyw? Dlaczego nie ma warsztatów pt. "Mężczyzna w biznesie?""


@CynicznySkurczybyk: Na przykład ze względu na walkę ze stereotypem, że mężczyzna bardziej nadaje się na biznesmena. Pomijając to czy to prawda czy nie, akcje tego typu pomagają kobietom zrobić coś, czego nie zrobiłyby normalnie ze względu np. na
  • Odpowiedz