Wpis z mikrobloga

@damianbeat: praca zdalna w polsce albo w jakimś trzecim świecie? albo np na ukrainie, myślę że mieszkanie w ukrainie + praca zdalna stamtąd jakaś dobrze płatna i pewnie dużą część pensji odłożysz
  • Odpowiedz
@damianbeat: znaczy ja strzelam w sumie bo nigdy nie sprawdzałem, ale to mi przychodzi najbardziej do głowy w sumie, oczywiście pewnie może być problem znaleźć płatną pracę dobrze zdalną, tak aby wyciągać więcej niż na miejscu w kraju, ale jeśli masz wiedzę, doświadczenie itp to raczej powinno się udać
  • Odpowiedz
@damianbeat: @Godziu73: @QuaLiTy132:
Z tego co czytałem to w San Fransisco należy przede wszystkim przetrzymać pierwsze dwa lata. Załapać się na wzrost pensji, który początkowo potrafi być szalony.
Przez pierwszych kilkanaście miesięcy potrafi być naprawdę źle. Ludzie zarabiający powyżej średniej krajowej, którzy wynajmują sobie nawet nie pokój, ale miejsce w pokoju do spania (bez łóżka, praktycznie bez półek, itp), bo inaczej nie daliby rady przetrwać do nastepnej wypłaty.

Można
  • Odpowiedz
@damianbeat: Tylko i wylacznie kontratky na miejscu w Londynie.

Nie dostaniesz pracy zdalnej za takie pieniadze, w Szwajcari dostaniesz pewnie z 50k-70k miesiecznie, Londyn przebije to kilka razy.

  • Odpowiedz
@damianbeat: 200k

"Zwykly" developer, w sumie to sie nie pytalem, moj szef mi wspomnial, rozmawialismy o najwyzszych stawkach jakie mozna dostac jako programista.

40k miesiecznie to widzialem nawet ogloszenia w Polsce, dla polskiego oddzialu firmy.
  • Odpowiedz