Wpis z mikrobloga

Śmieszny jest ból dupska w mojej rodzinie o to, że większości nie zaprosiłem na własne wesele. Mieszkają #!$%@? 8km dalej ale od 10 lat nikt się nie odzywa. Ale jak dowiedzieli się, że się żenie (oczywiście cywilnie bo kościoła nie uznaję) to nagle wszyscy czekają na zaproszenie. Hipokryzja level 1000.
Po co mi statyści na weselu? Wolę znajomych i przyjaciół dla których coś znaczę.
#oswiadczenie #boldupy #chwalesie #hipokryzja
  • 57
  • Odpowiedz
@mkarweta: hehe u mnie podobnie, mało tego moja rodzicielka robiła mi inbę, że "dlaczego we Wrocławiu, a nie w Tychach (skąd pochodzę), albo Krakowie!?" Nie uznawała, że Wrocław jest piękny, a US jest fajnie usytuowany. Dała się przekonać i nie żałowała :D
  • Odpowiedz
@goly8622: mam podobnie teraz w rodzinie. Tzn. brałem ślub i nie zaprosiłem jakiejś tam dalekiej rodziny, z którą mam średniawy kontakt. Po prostu chciałem na weselu najbliższą rodzinę, przyjaciół i wsio. Teraz ci których nie zaprosiłem na ślub mają własny. Chyba 150os, nawet moi rodzice dostali zaproszenie, a ja nie XDD
  • Odpowiedz
Wolę znajomych i przyjaciół dla których coś znaczę.


@goly8622: Coś co powinno być normą, w ramach tzw. "tradycji" jest demonizowane. Ot paranoja ówczesnego świata.
  • Odpowiedz
@itus: można będzie dostać przy barze, się zasadniczo to nawet alkoholu na stołach nie będzie, tylko w osobnym barku (można butelkę wziąć ze sobą).
  • Odpowiedz
@goly8622: a weź to olej, po cywilu zrobiliśmy małe przyjęcie na 40 osób, przynajmniej z każdym pogadałam i zajebiście dobrze się bawiłam patrząc na osoby, które znam. Na jakiego grzybola zapraszać elitę rodzinną, która pokazuje się tylko na święta? Także, polecam :)
  • Odpowiedz
@mariegold: To jest BARDZO nowomodne podejście. Ja się z tym bardzo zgadzam, ale należy zrozumieć że wesela są zakorzenione w naszej tradycji od pokoleń jako "zastaw się a postaw się, zaproś wszystkich pociotków żeby ludziska widzieli" i ciężko jakoś w ogóle walczyć sensownymi argumentami z ludźmi którzy się na tym wychowali. To jest dla pokolenia które brało śluby w XX wieku sytuacja z kategorii "nie będzie choinki na wigilię bo
  • Odpowiedz