Wpis z mikrobloga

Kto choć raz przeżył tak ciężki moment, że myślał, żeby się zabić lub miał depresję ten daje plusa. Może każdy z plusujących, komentujących napisze do kogś z tych osób i w jakiś sposób sobie pomogą, porozmawiają o swoich trudach w walce z tym wszystkim.
Najważniesze jest jednak, aby się nie poddawać. Starać się żyć za wszelką cenę. Bo źycie ostatecznie pokazuje, że jest tego warte.
Złączmy się ludzie i wyżalmy się skoro jest taka możliwość. Każdy z nas w końcu przechodzi przez piekło i ma dość. To normalne. Pomagajmy sobie.
  • 112
@medykydem: Kiedyś chciałem popełnić samobójstwo żeby zrobić na złość swojej rodzinie, która mnie w owym czasie mocno irytowała, a potem uświadomiłem sobie jak to jest głupie, i już więcej nie myślałem o odbieraniu sobie życia.
Najgorzej jak człowiek to dostrzeże i do takiego wniosku dojdzie, bo już odwrotu nie ma


@Koolor: odkąd to dostrzegłem to żyje pełnią życia i niczym się nie przejmuje. Po prostu od tej pory moje życie jest zajebiste. Nie wiem dlaczego piszesz że najgorzej, imo najlepiej to sobie uświadomić bo dopiero wtedy na prawdę zacząłem życie, jedyne i niepowtarzalne.

Złączmy się ludzie i wyżalmy się skoro jest taka możliwość.


@medykydem: wyżalanie
@medykydem: Jesli można cos założyć to na pewno to ze wszelki nihilizm do niczego nie prowadzi, bo człowiek wtedy co prawda czuje ze nie ma zadnej odpowiedzialności i to ma swoje plusy ale nie działa na dłuższa metę. Raczej branie odpowiedzialności na siebie (zarówno za sukcesy jak i porażki) pozwala osiągać te mityczne "szczęście i sens życia".

Bo jak ktoś mówi ze życie nie ma sensu to mówi cos w stylu
@medykydem: Polecam pobyt w psychiatryku i pogadanie z ludźmi, którzy mają depresję. To zabawne, że czasem coś co dla nas jest sytuacją bez wyjścia, dla kogoś jest problemem z dupy. I to działa w dwie strony.
@medykydem: Depresja powinna być naturalnym stanem każdego człowieka. Ktoś, kto nie "choruje" na depresję, ten jest tak naprawdę chory. Depresja świadczy o wysokiej inteligencji, o zwracaniu uwagi na realny obraz rzeczywistości, wolny od chwilowych, nic nie znaczących przyjemności, które przemijają, tak samo jak my. Depresja jest świetna, ponieważ dzięki niej człowiek może w końcu przestać się oszukiwać. Uwielbiam swoją depresję.