Wpis z mikrobloga

#30dnibezprokrastynacji

6/30

Dopiero szósty dzień bez facebooka i instagrama, a ja trochę czuję się jakby omijało mnie jakieś inne życie, które toczy się gdzieś tam (w internecie, lol). Jednak social media powodują, że czuje się jakąś więź ze znajomymi. Oczyście to tylko taką pozor ną.

Złapałam się, że na autopilocie wchodzę na facebooka na chromie w telefonie. Ale nie nie nie. Nie loguje się;) Podobno powiadomienia powodują wydzielanie dopaminy i przez to social media są takie uzależniające, że tak często się je sprawdza i stają się nałogiem.

Najbardziej zdziwiłam się dzisiaj, sprawdzam od kogo dostałam wiadomość, a tam sms od INSTAGRAMA (ʘʘ) Coś tam by zobaczyć nowe zdjęcia użytkowników, których obserwuje. No tak, konto mam połączone z fejsem, a tam numer telefonu, ale to już przesada moim zdaniem. Chociaż zniechęciło mnie to do powrotu do instagrama. :D

#feels #psychologia #socialmedia #psychologia #uzaleznienie #internet #depresja #mindfulness
A.....a - #30dnibezprokrastynacji

6/30

Dopiero szósty dzień bez facebooka i ins...
  • 13
@Acetylocholina: dobra, mnie zachęciłaś, czas coś ruszyć :). Na pierwszy rzut kasuje fb z telefonu. No i do końca tygodnia było by super jak udało by się nie wchodzić bez jakieś większej potrzeby. Może ruszę też z medytacją :). Na razie śledzę twoje poczynania. Powodzenia w wytrwałości!