Wpis z mikrobloga

@Browin i wszyscy inni chętni do pomocy, pytanie mocno początkującego. Zrobiłem sobie nastaw, koło 22 blg, po 3 dniach otwieram żeby dodać drugą dawkę pożywki dla drożdży, najpierw ładnie pracowało, w momencie gdy otwierałem jakby dość mocno zwolniło, i coś mnie tknęło żeby sprawdzić cukier. Zatonęło, 0 blg.

Jest to w ogóle możliwe żeby tak szybko to przeżarły? Czy alkohol czy coś innego wpłynęło na pomiar?

#alkohol #wino #winiarstwo #kiciochpyta #pytanie
  • 19
@Wychwalany A mam jeszcze jedno jakbyś mógł. Ja po tygodniu (wtedy dodałem do 11 blg, dzisiaj było ok 4-5blg i dodałem resztę cukru co miałem) brak cukru, i jak w tym tempie to pójdzie to myślę że maks w czwartek się albo drożdżom cukier skończy albo już nie wytrzymają alko. Tymczasem w przepisach co znalazłem to nawet koło miesiąca potrafiło stać przed 1 zlaniem znad osadu. I nie wiem czy przetrzymać tyle
@Za_jakie_grzechy: beirzemy plastikową butelkę, Zlewamy wino do 3/4 pojemności. Szczelnie zakręcamy. Wkładamy na noc pod kołdrę/poduszkę. Jak odkręcimy rano i zrobi tsss to pracuje. Wino żyje dopóki do Ciebie mówi.