Wpis z mikrobloga

@anonimek123456: Ja znam dużo takich którzy rzeczywiście zostali skrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości i to nieraz dotkliwie, ale większość jak nie wszyscy zostali dotknięci #!$%@? prawem a nie przez "postkomuchów w togach".
@mexi: dokładnie, ktoś nawet w senacie ostatnio mówił, że więcej niż 50% Bo nie zdarza się prawie, żeby obie strony były zadowolone, ale bardzo często się zdarza, że żadna nie jest zadowolona. A bo alimenty są, ale za niskie. A to sąsiadowi dowalili karę, ale za małą :)
Ja znam dużo takich którzy rzeczywiście zostali skrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości i to nieraz dotkliwie, ale większość jak nie wszyscy zostali dotknięci #!$%@? prawem a nie przez "postkomuchów w togach".


@Variv: @anonimek123456: Może nie przez wymiar sprawiedliwości, ale sądy w ogóle, też przez durne prawo oraz urzędasów (sędziowie tylko klepnęli ich decyzję zgodnie z prawem, nie mieli pola manewru za bardzo).
Powinni raczej zająć się zmianą przepisów i podejściem do
@anonimek123456 byl z koleżanką. zostal zawiniety juz po wyjsciu z sali jak wyklad zostal przerwany na korytarzu uczelni, bo policjanci dutkiewicza z trzemeskiej zobaczyli ze ma koszulkę precz z komuną. Po tym kilka godzin w suce, nastepnie do nocy w celi na komendzie. No i wyrok nie pamietam czy 2 czy 5 tys zl. Cala ta akcja byla zorganizowana. Policjanci wiedzieli ze bedzie protest i czekali jeszcze przed wykladem. Krążyły nawet filmiki
@anonimek123456 do tego mialaby sluzyc sworzona izba dyscyplinarna, ktorej zadaniem mialaby byc ocena dzialan sędziów. I o ile sceptycznie bylem nastawiony do zaproponowanej reformy, o tyle uwazam ze utworzenie takiej izby to bardzo dobry pomysl, aby właśnie sedziowie nie czuli się nietykalni. Tak samo głupotą jest obecna dozywotnosc funkcji SN
izba dyscyplinarna


@fireman2: To jest jeden z nielicznych sensownych punktów w tej ustawie. Natomiast inną kwestią jest to, kto miałby wybierać osoby zasiadające w takiej izbie - bo tutaj widzę sporo pola do nadużyć. Nie powinni tego robić ani politycy (karanie sędziów za "niewłaściwe" wyroki), ani sami sędziowie, lub osoby związane ze środowiskiem (kolejne oskarżenia o "kolesiostwo").
@anonimek123456 moja poprawka jest następująca. Kandydatury wplywaja do ministra sprawiedliwości i rady sadownictwa rownolegle do zaopiniowania. Pozytywne rozpatrzenia, ktore sie pokrywają trafiają do prezydenta. Wilk syty i owca cała:)
@anonimek123456: Jak powiedziała o tych ludziach skrzywdzonych przez sądy, to od razu przypomniała mi się Julia Przyłębska - obecna prezes TK dzięki PiS. Jako sędzia, 38,5 % jej orzeczeń było uchylanych w apelacji, podczas gdy średnia w sądzie wynosiła 6%.
Mimo, że ponad 1/3 jej wyroków okazywało się niesłusznych w apelacji, to tak bardzo ją docenili, a teraz narzekają na jakość sądów ^^
To tak jak kraść i narzekać na złodziei.