Wpis z mikrobloga

Poszedłem dzisiaj do kościoła. Czego dowiedziałem się na kazaniu? Że in vitro to zabójstwo i grzech. A potem że mieszkanie razem przed ślubem to też grzech. Co ksiądz miał na myśli? Że oba są jak strzelenie komuś w łeb (tak, użył dokładnie tego porównania) ( ͡° ͜ʖ ͡°) a po komunii jakiś jeden z #janusze przy mnie usiadł i #!$%@?ło od niego jak z gorzelni. Miłej reszty niedzieli Mircy ( ͡° ͜ʖ ͡°) #kosciol #chrzescijanstwo #katolicyzm #neuropa #4konserwy #invitro #homoseksualizm #eutanazja
  • 51
Największy błąd Kościoła od XI wieku to celibat księży


@psychku: Celibat księży wprowadzono po to, żeby nie było problemów z dziedziczeniem, majątkami itp. Sam w sobie celibat jest czymś sztucznym, on nie wynika bezpośrednio ze źródeł wiary, ale to zwykłe "prawo", mające na celu uchronienie majątków kościoła.

A OP-owi polecam czasem iść do kościoła i pogadać z Bogiem bez pośredników. Ich słuchać nie musi.
@kapxczi:

Że in vitro to zabójstwo i grzech. A potem że mieszkanie razem przed ślubem to też grzech.


Oba to grzechy w rozumieniu KK, więc nie wiem o co ci chodzi. I z tym morderstwem to rozumiem o co księdzu chodziło. Widzisz, w procesie zapłodnienia in vitro są zamrażane embriony. I to w oczach KK jest jak zamrażanie człowieka i uniemożliwianie mu życia, najprościej to ujmując. Dlatego to może być traktowane
@kapxczi: @rissah:

Celibat był przypieczętowaniem tego, co od zawsze było w Kościele. Kaplanom od pierwszych synodów nakazywano wstrzemięźliwość seksualną i mieszkanie z dala od żon i kobiet:

1. Synod w Kartaginie z 390 wypowiedział się w sprawie celibatu, w kanonie 3: "Wypada, że święci biskupi i kapłani Boga, podobnie jak i lewici czyli ci, którzy są w służbie Bożych sakramentów, powinni zachować doskonałą wstrzemięźliwość, tak, by mogli uzyskać w prostocie