Wpis z mikrobloga

@erbo: Poczekamy zobaczymy... podniecanie się wynikami finansowymi w połowie roku to jest dopiero to twoje śmieszkowe xde ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
A czemu od razu tylko 111mld?


@Kempes: Bo tak jest napisane w oficjalnych raportach? To po co mam zmyślać że było 112 czy 113 skoro było 111,2 mld.
@erbo: Świetne dane. Pokazałeś jak koalicja rządowa PO-PSL ładnie sobie poradziła z gospodarczym kryzysem światowym. No ale o tym to już nie wspomnisz w swoich dziecinnych przmyśleniach... Teraz nie ma żadnego kryzysy finansów światowych więc PiS powinien sobie co najmniej równie dobrze radzić. A co tu się okazuje? Okazuje się, że ta gospodarcza lewica nie potrafi nic zaoszczędzić. Kłania się ich rozdawnictwo pieniędzy. Za chwilę ta kasa się skończy i wtedy
@Kempes: Nie ośmieszaj się "ekspercie" za dychę. W Polsce nie było żadnego kryzysu, dochody nie spadały tylko rosły w tych latach. A ogromny deficyt jest wynikiem ogromnego wzrostu wydatków.
Umiesz czytać? 99mld 111mld 76mld 62mld ?

@erbo: XD XD XD

Ale wiesz, że to deficyt obliczony tzw. metodą unijną (czyli ESA'95). W obliczaniu polskiego deficytu używa się metody wskazanej w ustawie o finansach publiczych. I według tej metody deficyt w 2010 roku wyniósł 44 mld.

Inaczej mówiąc, porównujesz długość penisa z kolegą i się cieszysz, że ty masz aż 12 cm, a znajomy tylko 10 cali.
@erbo: W Polsce nie było żadnego kryzysu?! Powiadasz, że Polska gospodarka równie dobrze działała co i przed kryzysem wywołanym załamaniem finansów na świecie?! (ʘʘ)
W Polsce nie było żadnego kryzysu?! Powiadasz, że Polska gospodarka równie dobrze działała co i przed kryzysem wywołanym załamaniem finansów na świecie?!


@Kempes: Umiesz czytać po Polsku? Wyraźnie napisałem że nie było kryzysu w dochodach (one rosły i to nie mało), co pokazują oficjalne dane. A ogromny deficyt jest wynikiem ogromnego wzrostu wydatków (zapewne przed Euro2012)
I według tej metody deficyt w 2010 roku wyniósł 44 mld.


@NapalInTheMorning: A ty nieuku piszesz o deficycie budżetu. Bo Rostowski ukrył dług poza budżetem.
I chociaż w budżecie było tylko 44mld, to deficyt sektora rządowego to było 90 mld.
Serio naucz się czytać, bo się ośmieszasz i to kolejny raz.
@erbo: Grafika bez źródeł, linków, wklejona z kompa. Wklejam moją, równie legitna:

A ty nieuku piszesz o deficycie budżetu


Piszę o budżecie bo temat dotyczy deficytu budżetowego:
Wklejony obrazek na górze mówi wyraźnie o saldzie budżetu, przytoczone 59,3 mld też tyczą się budżetu. Czyli jak napisałem wcześniej - porównujesz centymetry z calami.

Kończę rozmowę, bo jestem pewien, że sam nie wierzysz w te głupoty, które wypisujesz.
źródło: comment_hu5ZllIG4rdDw6HPvwVpLLLhQjitU9b1.jpg