Wpis z mikrobloga

@Wotto: zasadniczo najlepsza jest monarchia z dobrym wladca, dla którego dobro obywateli i kraju tak teraz i za 5 czy 10 lat jest równie wazne. Dla władz obecnych, a zwłaszcza poprzednich liczy się tylko to coby za 4 lata znów dorwać się do koryta. Poza tym w trakcie rządzenia cisza, dopiero przed wyborami się uruchamiaja. Obecnie PiS działa inaczej robi coś cały czas, czy dobrze? No raczej średnio ( ͡°
@Za_jakie_grzechy: teraz to nie wykonalne, a i nie chciałbym krola. Napisałem to dlatego, że król to taki gospodarz co dba bo JEGO. W idealnym świecie to rozwiązanie by się sprawdziło. Taka trochę abstrakcja ( ͡ ͜ʖ ͡)

Od dawna uważam, że Polska jako nie ogromny kraj, nie powinna mieć tak ogromnego sejmu. Zlikwidować senat, zamiast którego wszystko niech przechodzi do TK a potem do silnego prezydenta.
@michau92 Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Nie pytałem czy to wykonalne teraz czy kiedykolwiek, o sejm czy senat itp.

Piszesz

zasadniczo najlepsza jest monarchia z dobrym wladca


A ja zadaje proste pytanie, jakim prawem to właśnie dana osoba ma sprawować władze nad innymi. I tylko tyle.

W idealnym świecie to rozwiązanie by się sprawdziło.


A w idealnym świecie demokracja to niby nie, co?
Radzę doczytać jakich niedemokratycznych ticków użył Hitler żeby skupić cała władzę tylko w swoich rękach. To jest dość ciekawa lekcja historii.


@Kempes: Pytanie co lepsze, niedemokratyczne tricki Hitlera czy wprowadzanie swoich rządów przez Stalina, właśnie pod szyldem "demokracji"?