Wpis z mikrobloga

Timmermans / Komisja Europejska właśnie na konferencji: "Na Węgrzech nie na problemu naruszenia trójpodziału władzy.

Takie zdarzenie obserwujemy tylko w Polsce."

Wygląda na to że oberwiemy finansowo bardzo mocno.

#polityka #sejm #neuropa #4konserwy
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bo z tego co czytałem to tam naród zgodnie z prawem zmienił swoją Konstytucję,


@ish_waw: O ciekawe, tu już Orban jest ok, no patrz panie jak to się zmienia. Skoro wszystko tam zawsze w porządku to czemu KE wszczynała takie same procedury wobec Węgier?
  • Odpowiedz
u nas mniejszościowa partia próbuje złamać zasady ustalone przez większość Polaków.


@ish_waw: Wskaż te artykuły konstytucji złamane? Bo ja widzę ewentualnie tylko jeden - ten związany z wygaszeniem kadencji Gelsdorf.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Wpisałem wszystkie rekordy odnoszą się do podatku internetowego. Pojedyńcze do kary śmierci oraz obniżenia podatku bankowego. No rzeczywiście sama materia konstytucyjna. Hipokryzja z was bije straszna.
  • Odpowiedz
@md23: matematyka się kłania, przy pełnym składzie musieli by głosować pis Kukiz PSL, wszystkie mini koła i niezrzeszeni i jeszcze musieli by podkupic 12 posłów z po I nowoczesnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

. W ostateczności mozna skrócić kadencję i na nowo rozpisać wybory.

Drugi raz Kaczyński tego błędu nie popełni

  • Odpowiedz
@dlugi_: gdyby Polska rzeczywiście była autorytarna jak tutaj neuropa twierdzi, to uzyskanie większości 2/3 nie stanowiłoby zadnego problemu, ale widac sami nie wierzycie we wlasne słowa.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 5
@Thorkill: Dopóki trwa kryzys konstytucyjny TK nie można traktować jako organu właściwie funkcjonującego, dlatego właśnie każdy sam czyta teraz Konstytucję i sprawdza zamiast robić coś ciekawszego.

Polska jest w dalszym ciągu w stanie kryzysu konstytucyjnego jako że rząd nie wykonał zaleceń arbitra w postaci Rady Europy, do którego wystąpił o wskazanie prawidłowej drogi postępowania:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kryzys_wok%C3%B3%C5%82_Trybuna%C5%82u_Konstytucyjnego_w_Polsce

Oczywiście winnym rozpoczęcia kryzysu jest poprzedni Sejm, ale obecny Rząd zamiast go rozwiązać wolał ten
  • Odpowiedz
@ish_waw: dobry tekst źródło 1, źródło 2

Frans Timmermans o wolnych mediach:

- Jeżeli dziennikarz ma krytyczne pytanie, nie mówcie, że jest wrogiem narodu albo czymś takim. "W ciemności demokracja umiera" - to motto "The Washington Post". Aby mieć demokrację, potrzebujemy prasy, która może działać bez przeszkód. Czasami może być irytująca, też dla mnie - mam już w tym doświadczenie. To wasza praca! Moją pracą jest przyjęcie tego i
  • Odpowiedz
  • 3
@Thorkill: Ja znam ten wyrok i czytałem dokładnie konkluzje, nie mówi on o tym że wygaszenie kadencji KRS w drodze ustawy o jakiej teraz rozmawiamy jest konstytucyjne. Jak rozumiem ty przeczytałeś w nim coś innego więc chce zobaczyć konkretny fragment żeby znaleźć w wyroku i się do niego odnieść.
  • Odpowiedz