Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #takaprawda
Opozycja i tak przegra.
Ich śmieszne manifestację będą się wykruszały jak KOD. A wiecie dlaczego?
Bo nie oferujecie nic, zupełnie nic w zamian, żadnej nowej jakości.
Choćby nie wiem jakie rządy PiSu były złe dla Polski, nigdy nie pójdę na jakąkolwiek manifestację w której miałbym iść w jednym szeregu z Bonim, Michnikiem, Giertychem czy Wałęsą.
Ludzie którzy przez całe moje życie mieli mnie w dupie, patałachy które prze 8 lat swoich rządów nie miały pomysłu na Polskę - teraz nagle obudzili się i wiedzą jak rozwiązać wszystkie nasze problemy?
Niczym się od PiSu nie różnicie, w dupie macie demokrację, konstytucję i Polskę - w obecnej zawierusze widzicie tylko okazję by wrócić do koryta. #polityka
  • 101
@BlackError:
Zauważ jedną rzecz: jeśli PO i reszta kolesi wrócą do władzy, będą mogli wykorzystywać wszelkie patologiczne mechanizmy, jakie dziś wprowadza PiS. Protest przeciwko tym zmianom, to nie tylko protest przeciwko PiS. To protest przeciwko umacnianiu się oligarchii partyjnej-ze wszystkich stron sceny politycznej. Popierając te zmiany, w dalszej perspektywie wspiera się także PO.
Choćby nie wiem jakie rządy PiSu były złe dla Polski, nigdy nie pójdę na jakąkolwiek manifestację w której miałbym iść w jednym szeregu z Bonim, Michnikiem, Giertychem czy Wałęsą.


@BlackError: Rozumiesz jak idiotyczne jest to postanowienie? Demonstracje to nie są imprezy zamknięte tylko z zaproszonymi gośćmi. Nie pójdziesz protestować przeciwko czemuś, z czym się nie zgadzasz, bo może się tam pojawić Michnik? No przecież nie można mu zabronić pojawienia się tam.
@rzep: Oj weź przestań, rzygam już tym waszym #!$%@?. Na wszystkich manifestacjach te same twarze co od 30 lat. Zawsze, wszędzie przemawiają, prowadzą, dowodzą, udzielają wywiadów ci sami ludzie, którzy partycypowali w systemie od zawsze. I nie mów że to PiSowskie media podzieliły Polaków i sprawił że sytuacja jest taka zer-jedynkowa - "wasze" media również brały i nadal biorą w tym czynny udział.
@BlackError: Ale co z tego, że te same twarze tam masz? Nie musisz ich popierać, by być przeciwko temu co robi PiS. Powtórzę - protesty to nie imprezy zamknięte, nie musisz kupować biletu w siedzibie PO by na nie pójść.

Rozumowanie, że jak zaprotestujesz przeciwko PiS to od razu klękasz do lizania dupy Michnikowi jest tak bezsensowne, że aż głowa mała.

Możesz być przeciwko PiS i przeciwko PO/GW/Razem/Nowoczesnej/SLD/PSL/Kukizowi/Korwinowi itp., w przeciwieństwie
@BlackError Wczoraj odbyły się manifestację przeciw burzeniu państwa prawa w Polsce, a nie manifestacje opozycji w wąskim rozumieniu.

Nie piszę tego komentarza, by jakoś szczególnie bronić Platformy, ale dajmy sobie spokój z pisaniem o "braku pomysłów na Polskę", bo nie istnieje jakaś złota recepta rządzenia. Władza polega współcześnie na balansowaniu i godzeniu sprzecznych interesów w państwie. Nikt też nie mówi o znalezieniu rozwiązania na wszystkie problemy- mówi się jedynie o odpowiedzialnym podejściu
@BlackError: Największym problemem Polaków jest to, że mają krótką pamięć.

Coś się nie spodoba u obecnie rządzących, usłyszą trochę "z drugiej strony" i za jakiś czas sytuacja się odwraca.

Do władzy wracają te same gęby, których sposób działania i rezultaty teoretycznie powinny być już znane...

Ale nie, znów zdziwienie, stopniowo narasta niezadowolenie i... ZMIANA...

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów."
@BlackError:

patałachy które prze 8 lat swoich rządów nie miały pomysłu na Polskę - teraz nagle obudzili się i wiedzą jak rozwiązać wszystkie nasze problemy?


Pierwsze co mi przychodzi do głowy to wskaźnik łatwość prowadzenia działalności gospodarczej oraz wskaźnik wolności gospodarczej w których to za PO polska zdobywała coraz lepsze miejsca. No ale to pewnie mało istotny pikuś. Hurr durr 8 lat nic nie robili patałachy( ͡ ͜ʖ
Ludzie którzy przez całe moje życie mieli mnie w dupie, patałachy które prze 8 lat swoich rządów nie miały pomysłu na Polskę - teraz nagle obudzili się i wiedzą jak rozwiązać wszystkie nasze problemy?


@BlackError: A co, to państwo ma za Ciebie rozwiązywać Twoje problemy lewaku?