Wpis z mikrobloga

Cześć! W związku z tym, że zbliża się przełomowy moment w moim życiu, czyli koniec studiów I stopnia, chciałabym poradzić się osób z "branży" co do dalszej ścieżki mojej "kariery". Kończę gospodarkę przestrzenną inż. na UAM'ie, tak, wiem, że nie jest to elitarny kierunek, że biedronka i mcdonalds czeka... Jednak póki co, moje plany są jeszcze ambitne. Są 3 opcje, które mogłabym wybrać po inżynierce:
Pierwsza "ścieżka" to pójście na politechnikę na magisterkę z gospodarki przestrzennej i szukanie pracy w typowej urbanistyce. Jednak jak wiadomo w Polsce stanowiska w urbanistyce obsadzają architekci, więc jedyną wtedy sensowną opcją jest chyba wyjazd za granicę.
Druga ścieżka to pójście bardziej w stronę architektury krajobrazu, jakaś podyplomówka czy coś.
Ostatnia opcja bardziej w stronę ekonomii, zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami, wycena nieruchomości w najlepszym wypadku, choć wiem że egzaminy państwowe mało kto zdaje.
Pytanie kieruje do osób które jakoś orientują się w tej tematyce, może ktoś z własnego doświadczenia coś mi doradzi. Z góry dzięki ;)

#urbanistyka #gospodarkaprzestrzenna #nieruchomosci #ekonomia #studia #nauka #architektura #architekturakrajobrazu #uep #uam #pw #pwr
  • 9
  • Odpowiedz
@alegz28 po gospodarce przestrzennej mozna byc urbanista? Pierwszy raz o tym slysze szczerze mówiąc :D nawet pelna nazwa architektury to Architektura i Urbanistyka i z tego co wiem to urbanistyki maja tam od #!$%@? :D wy tez?
  • Odpowiedz
@wutwut12 No nasze główne przedmioty to projektowanie urbanistyczne itd. Kiedy jeszcze były uprawnienia urbanistyczne mogły je zdobyć właśnie głównie osoby po architekturze i po gospodarce przestrzennej. No i nawet na niektórych polibudach zaczynają zmieniać właśnie Architekturę i Urbanistykę na samą Architekturę.
  • Odpowiedz
@alegz28 Wybierz najciekawszą ścieżkę, nawet jak kariera będzie szła wolniej niż planowałaś to chociaż będzie interesująco i nie będziesz się nudzić.
  • Odpowiedz
Druga ścieżka to pójście bardziej w stronę architektury krajobrazu, jakaś podyplomówka czy coś.


@alegz28: a pasjonuje Cię to, czy po prostu wylądowałaś na tych studiach i tak je kończysz bo są ok? Jeśli rozważasz różne opcje, to podejrzewam, że możesz żyć bez gospodarowania przestrzennego czy tam architektury. Wiesz jak ta praca wygląda w praktyce, jakie sa jej najwieksze mankamenty? Nadajesz sie?
Ja bym się na Twoim miejscu nie angażował od razu
  • Odpowiedz
@badtek: trafiłam na te studia, bo nie miałam zbytnio innych pomysłów, ale akurat okazał się to dobry wybór i mogę powiedzieć, że naprawdę mnie to interesuje. Obecnie jestem na stażu w pracowni urbanistycznej i jest to dla mnie wielkie rozczarowanie, samo biuro jak i to jak wygląda planowanie przestrzenne w Polsce. Najbardziej chciałabym pójść w stronę urbanistyki, ale mimo wszystko wole się poświecić żeby mieć w przyszłości lepszą pracę. Co do
  • Odpowiedz