Wpis z mikrobloga

jako że nie widziałem jeszcze podobnego pomysłu to w zwiazku z #benzynaplus wołam potencjalnych zainteresowanych #ekonomia #polityka #gospodarka #motoryzacja #carboners

Węgierki, Mirki, czytelnicy, komentujący .... no i najważniejsze - Kierowcy.


Jak dobrze wiemy - wczoraj nie została odrzucona propozycja projektu dot. utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych co oznacza wzrost ceny litra każdego paliwa o 25 groszy (plus dalsze waloryzowanie tej kwoty wraz z postępem czasu /inflacji)
Jest wysokie ryzyko iż ów projekt skończy jako ustawa co oznacza znaczne zwiększenie kosztów paliwa - a za tym wszystkim innych cen produktów (koszty transportu/inflacja)

Wydaje mi się iż jest to odpowiedni moment aby pomału zacząć rozkręcać akcję społeczna która pokaże nasza opinię w tym temacie. Realia są niestety takie że raczej nie przewiduje iż połowa kierowców weźmie urlop, lub zatrzyma auto... ale możemy zwrócić uwagę na ten problem kręcąc nasze codzienne lub okazyjne trasy na drogach

Najprostszym pomysłem do realizacji jest:

1. Kartka z mottem akcji (jednym lub wiele) włożona/przyklejona do szyby
2. Infografiki zawierające obecne koszty paliwa(w tym i różnego rodzaju opłat i podatków) z estymacjami po podwyżce. Infografiki mogłyby być również drukowane i dystrybuowane w miejscach publicznych/pracy/szkołach etc lub rozwieszane na słupach
3. Akcja w social-media. (#+Motto)

Informacje o potencjalnej akcji można by było również za pomocą mediów elektronicznych przesyłać do firm transportowych, korporacji taksówkarskich, czy jednostek komunikacji miejskiej.

Chciałbym poznać wasze opinię o takiej potencjalnej akcji. Jeżeli będzie zainteresowani – to może nawet w ramach społeczności portalu wykop.pl będziemy w stanie to zorganizować.
  • 9
  • Odpowiedz
@Shashek: No to prawda, jedyny minus tego pomysłu to przeznaczanie tych funduszy na infrastrukturę. Jednak i tak wielki plus dla polskiej demokracji, bo to oznaka sporej dojrzałości aby podjąć takie działania.
  • Odpowiedz
o to prawda, jedyny minus tego pomysłu to przeznaczanie tych funduszy na infrastrukturę. Jednak i tak wielki plus dla polskiej demokracji, bo to oznaka sporej dojrzałości aby podjąć takie działania.


@wrzesien: O jakich działaniach mówisz?
  • Odpowiedz
@ursus: Ok, tyle tylko że nawet jak wygra inna opcja - patrzac po historii watpie zeby zluzowała jakiekolwiek obciazenie wprowadzone za poprzedniej władzy. Niestety imho jedyna opcja to narobić szumu solidnego ... jak przy #czarnyprotest - tam efekt mobilizacji zainteresowanych zrobił imho swoje.
  • Odpowiedz