Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
No ładnie, czas zmienić różowego ( ͡° ʖ̯ ͡°) Niby była normalna, wszystko ok a tu w pół roku po zamieszkaniu razem tak się #!$%@?ło...

Otóż jestem osobą pracującą i studiującą, przez co mój czas zajęty jest prawie w 100% przez obowiązki, nie wydaję nic na pasję, nie kupuje nowych gadżetów, no kurna nic! Ostatni mój wydatek to był Wiedźmin 3 na promocji, którego sobie kupiłem na urodziny w marcu. Zarabiam 7000 netto miesięcznie. Moja przyszła była jest studentką nie pracującą, nie zarabia nic oraz próżno liczyć na jakieś wsparcie finansowe od jej rodziców, jest na moim utrzymaniu a to jej nie przeszkadza by kupować kosmetyki, które powoli wybiera z coraz to wyższej półki.

I tu dochodzimy do sedna: wczoraj miałem kłótnię, bo zobaczyła gdy przeglądałem stan swojego konta, że codziennie w pracy śmiem wydawać około 10 zł na obiad, a przecież ja mogę wstać godzinę wcześniej i sobie sam zrobić by było taniej...
Pijcie ze mną kompot, niedługo zaznam spokoju ( ͡º ͜ʖ͡º)

#zwiazki #logikarozowychpaskow #pasozyt #wkrotcetfwgf

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 147
  • Odpowiedz
15k faktura netto wystarczyłaby na zapłacenie 8700 netto na UOP


@alex-fortune: No i to jest właśnie główny powód tego rozstrzału i pół-mitu o programistach-milionerach. Jest bogato, zdecydowanie lepiej od średniej krajowej w prawie każdej branży, ale 15k na fakturze to ponad 11,5k na rękę. Już sama forma umowy sprawia, że mamy niemal 3k więcej na łapę od przeciętnego pracownika. A jeszcze jak nam się "przypadkiem" pomyli jedno netto z drugim
  • Odpowiedz
WygadanaDziewczyna: 2 lata doświadczenia właśnie podpisałem umowę na 11k brutto / 8.4k netto UoP + podwyzszone koszta uzyskania przychodu do tego 400 zł benefiów. Wrocław. Mam kolegów duzo bardziej doświadczonych z pensjami 2 razy wyższymi. Ja bym prosił wszystkich informatyków za 15k cebulionow: cencie się na rozmowach bo psujecie rynek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zaakceptował: sokytsinolop

  • Odpowiedz
@Khaine: zdarzają się wygórowane stawki w branży, szczególnie w frontendzie, zauważyłem, że sporo amerykańskich firm atm outsourcuje to do Polski i dają za to relatywnie dużą kasę ( ale i tak drobne w porównaniu do kosztów lokalnych ). I guess jak trafisz to może to być możliwe : p
  • Odpowiedz
Podpisuje się pod tym. Mityczne 15k to jest mały, bardzo mały odsetek. 15k na rękę to jest 21.5k brutto i prawie 26k kosztów pracodawcy ( dokładnie tyle, ile kosztuje pracodawcę faktura ). Lub inaczej - zamiast 15k na rękę na UOP , pracodawca mógłby dać 26k "netto" faktury.


@alex-fortune: nie zapominaj że jest duża grupa społeczna która ma łeb na karku i załapała się na pracę zdalną dla Amerykanów. Robią
  • Odpowiedz
  • 18
Klasyka na mirko: wszyscy niebiescy to programiści 15k a różowe #!$%@?, utrzymanki i pasożyty i nawet knagi taka dobrze nie obrobi. A z drugiej strony posty o treści "mam 28 lat i jeszcze się nie całowałem, czy jak pójdę na rokse to laska mnie wysmieje? Pilne plz!"
  • Odpowiedz
nie zapominaj że jest duża grupa społeczna która ma łeb na karku i załapała się na pracę zdalną dla Amerykanów


@sakfa: To nie jest duża grupa. Nigdy nie spotkałem osobiście kogoś kto by pracował choćby w ogóle zdalnie, a trochę programistów mi się przewinęło.
  • Odpowiedz
@Khaine: ja spotkałem 1 a przewinęło mi się raptem kilkunastu których o to pytałem. Nie mówię że to jest duża grupa ogólnie, ale jeżeli połączymy to z nadreprezentacja na wykopie kilkunastu albo i kilkudziesięciu aktywnych uzytkownikow się tu pewnie znajdzie.

@alex-fortune: świetna choć niewdzięczną niszą jest koordynacja projektów które Amerykanie outsourcują do Indii - dla nich to 9-12h różnicy stref czasowych więc nawet zadzwonić nie mogą. Polak może
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: o #!$%@? to mój niebieski ma obiady w pracy za 6 zl (wczesniej za 12, ale firma zaczela placic polowe) i ja jestem szczesliwa ze nie musze mu gotowac codziennie jak kiedys.
Zreszta 10 zl za obiad to wcale nie jest mega drogo, jezeli policzy sie skladniki, prad/gaz plus czas na przygotowanie, jezeli mialoby sie to robic w domu.
  • Odpowiedz
Nigdy nie spotkałem osobiście kogoś kto by pracował choćby w ogóle zdalnie


@Khaine: a tu masz observation bias. Pracują zdalnie, są bogaci. Gdzie miałbyś ich spotkać? W ich piwnicy? Na polu golfowym? Na plaży na Majorce? Jak często pytasz ludzi spotkanych poza biurem jak pracują i gdzie zarabiają na życie?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: przykro mi, ale z Twojego opisu można wyciągnąć dwa proste wnioski:
1. Ty jesteś kompletnym idiotą - dałeś zrobić z siebie bankomat
2. Twoja była to geniusz - znalazła głąba, z którego doiła kasę niczym mleko z krowy :-)

Jeśli chciałeś się pochwalić swoim brakiem mózgu, to Ci się udało! Brawo!
  • Odpowiedz