Wpis z mikrobloga

Hej #warszawa taki protip dla tych, którzy nie znają: istnieje taka aplikacja na telefony "Warszawa 19115", w której można zgłaszać wszelkiej maści miejskie problemy, usterki, zniszczenia itd itp i ktoś faktycznie się tym potem zajmuje :D W zeszłym tygodniu przypomniałem sobie o istnieniu tej apki jak po raz n-ty wkurzałem się mijając w drodze do pracy kilka dziur w asfalcie - powiedziałem sobie a dobra, wypróbujemy apkę - zaparkowałem auto, podszedłem do dziur, zrobiłem foto, zgłosiłem w apce, zaznaczyłem na mapie i dołączyłem zdjęcie. Dzień później powiadomienie z aplikacji, że zgłoszenie przekazane do realizacji, a po tygodniu dziury załatane. Także polecam używać i zgłaszać wszystko co wam przyjdzie do głowy, lista rodzajów zgłoszenia jest mocno rozbudowana i każdy znajdzie coś dla siebie.
Pobierz Dolan - Hej #Warszawa taki protip dla tych, którzy nie znają: istnieje taka aplikacja...
źródło: comment_YzAG4t2NHaIVEbm3oEuhiODlU0XDwI4d.jpg
  • 22
@Dolan: Wiemy, wiemy, od jakiegoś co najmniej roku, jak nie dłużej ;)

A żeby wnieść coś konstruktywnego - notorycznie coś zgłaszam, reakcja zwykle jest po tygodniu. Znaczy wtedy zgłoszenie przestaje być nowe i ktoś je gdzieś przesyła.
@Dolan: Gardze numerami specjalnymi. Te 5 cyfer nie wchodzi w normalne pakiety unlimit nigdy i jest płatne z dodatkowej taryfy. Jako że #cebulamocno to mam unlimit na karte i po wykupieniu unlimit all zostaje mi na koncie co miesiac 10 groszy wiec na te numery nigdy sie dodzwonic nie moge.
@Dolan: dzięki tej apce strąciłem już 3 nielegalne reklamy w mojej okolicy. Zauważyłem, że to ZDM tak błyskawicznie działa, jak jest jakaś reklama na działce drogowej to ściągają momentalnie. Polecam!
@Dolan: wszystkie moje zgłoszenia zostały zamknięte jako "niepotwierdzone w terenie", nie ważne czy zgłaszałem parkujacego na przejściu, czy dziurę w drodze, czy zwalone drzewo. Nie wiem jakim cudem Twoje zgłoszenie zostało poprawnie obsłużone, ale ogólnie obsługa tej apki to gówno.
@eloar: jedno moje zgłoszenie o parkowaniu na zakazie miało takie "niepotwierdzone w terenie", myślałem że po prostu samochód który zgłosiłem już odjechał.
@Dolan: zgłosiłem pojazd stojący na samym rogu skrzyżowania, po paru godzinach dostałem info 'zgłoszenie niepotwierdzone w terenie'. Wracam z #pracbaza, mijam to skrzyżowanie i co? Zgłoszony pojazd stoi tam gdzie stał, tak jak stał, zasłaniając widok tak jak zasłaniał.
@eloar no to faktycznie lipa, to już pewnie zależy od widzimisię strażnika albo w ogóle tam nie pojechali i tylko na odwal się zaznaczyli że nie potwierdzono :P
Pewnie nie jestem wiarygodny, bo tworzyłem ten system i aplikację, ale podpowiem Wam jeszcze jedną, wg mnie nawet bardziej przydatną funkcję W19115 - chodzi o miejskie powiadomienia. W aplikacji jest opcja subskrypcji na określone tematy i dzielnice - komunikaty możemy przejrzeć w aplikacji i dostajemy je w formie Push na telefon. Oczwiście najważniejsze dotyczą ograniczeń w ruchu i korków w mieście