Wpis z mikrobloga

Budżet ma się tak dobrze, rekordowe wpływy, VAT uszczelniony z dodatkowymi miliardami złotych, że PiS postanowił podnieść opłatę paliwową o 25 groszy na litrze.

I teraz nasuwa się pytanie, czy budżet jednak nie ma się tak dobrze jak rysuje to Morawiecki? Czy hasło "wystarczy nie kraść" jednak nie działa?

#neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu #bekazprawakow #podatki #benzynaplus
  • 84
I teraz nasuwa się pytanie, czy budżet jednak nie ma się tak dobrze jak rysuje to Morawiecki? Czy hasło "wystarczy nie kraść" jednak nie działa?


@Grandek: to jest ogolnie dramat - bo obecnie kraje regionu miewaja NADWYZKI BUDZETOWE! - jest tak dobra koniunktura europejska. I jezeli w tym momencie pisowcy ida na PR owa porazke i podnosza ceny paliw... to wiedz ze jest zle... Strach myslec co bedzie gdy nadejdzie spowolnienie,
Sie rozpisdzielilo kase z inwestycji infrastrukturalnych na 500+, to sie teraz wyciaga lape po kase na te inwestycje...


@pk347: Marny trollu, ekonomiczny ignorancie, nigdy nie było żaden kasy na inwestycje, bo były one robione na kredyt.
Według PiSu Platforma ukradła około 600 mld złotych. Wystarczy więc, że PiS ukradnie tylko 595 mld złotych zamiast 600 i już pieniądze na drogi będą, po co podwyższać opłatę paliwową?


@chanelzeg: Jak już mnie wołasz do swoich wypocin, to niech one mają chociaż jakiś sens.
zobacz sobie kto jaki deficyt ma


@Grandek:
Mam w dupie twoją tabelkę z GUS, bo w Polsce deficyt liczy MF i w 2010 było go 106mld tak jak na moim obrazku.
To że jesteś ekonomicznym ignorantem, to nie moja wina.
@Grandek: No tak, łap się za pusty łeb, bo jesteś zwykłym pelikanem, który łyknął ukrycie deficytu poza budżetem państwa. I który myśli że te wszystkie inwestycje przed EURO2012 to były za kasę z kosmosu xD
@steemm:
bo nigdy podatek od paliwa nie szedł w 100% na drogi?
bo nie tak działają podatki że podatek od ubranek dla dzieci idzie na dzieci?
ja pier.. jak można zadawać takie debilne pytania.