Wpis z mikrobloga

39402,68 - 20,4 = 39382,28

Dziś jednostka J1 z planu Danielsa, wg planu 3,2km BS + 4,8km P + 40 min. BS + 3,2km P + schłodzenie. Tempo P obecnie
oscyluje wokół 4:15 min/km, różnie z tym bywa w zależności od temperatury. Ale prędkość z dystansu 5km nijak nie przekłada się nawet na 10km, o dystansach dłuższych już nie wspominając, więc te treningi są ciężkie i jednocześnie dużo mi dają. Ogólnie pomimo truchtania boso po trawie tempem 6:30 średnia wyszła 5:32min/km, 4,8km wyszło po ok 4:20, 3,2km już mogłem przyspieszyć i wyszło ok. 4:10min/km przy tętnie sporo lepszym niż w pierwszym akcencie. Biorąc pod uwagę, że Garmin zmierzył średnią temperaturę 29,6 stopnia jestem zadowolony z siebie :D

Załączone zdjęcie fajnie pokazuje jak przy większej prędkości poprawia się mój rytm, chociaż nadal 180 kroków osiągam dopiero przy 4min/km.

Odejmowanie dla dystansu 100km w lipcu: 28,7km - 20,4km = 8,3km

#biegajzwykopem #sztafeta #jackdaniels #lipiec100km
szczypek45 - 39402,68 - 20,4 = 39382,28

Dziś jednostka J1 z planu Danielsa, wg pla...

źródło: comment_F4fxYbt2EE2bJ6NHUKME48HzkYJyvgMa.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MydlanaPorcelana:

Używam gotowego planu z książki Danielsa, dokładnie 2J przy szczytowym dystansie 89km. Natomiast jak patrzę na realia to przeskoczę na przynajmniej 100km tygodniowo, w sierpniu i wrześniu zamierzam mocniej popracować żeby zebrać 'plon' podczas startu. Zanim zacząłem plan to w tym roku nabiegałem ponad 700km, głównie po górach, ponad 10km w pionie. Teraz biegam głównie po płaskim dla odmiany. (Daniel's zakłada regularne bieganie przez kilka tygodni przed realizacją każdego
  • Odpowiedz
@MydlanaPorcelana: Ja biegam plan Danielsa bo mam mocne 5km i w moim przypadku to będzie raczej adekwatne. Natomiast plan Skarżyńskiego do maratonu wg mnie jest również świetny, pytanie czego dany zawodnik oczekuje i jakie ma słabe strony.
  • Odpowiedz
Dziś jednostka J1 z planu Danielsa, wg planu 3,2km BS + 4,8km P + 40 min. BS + 3,2km P + schłodzenie


@szczypek45: o, właśnie dlatego nigdy nie będę chyba biegał lepiej i szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ni diabła nie miałbym głowy do tych planów, nie umiem utrzymać "na czuja" tempa, po prostu biegnę jak ten baran przed siebie (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@enron: A paradoksalnie w większości przypadków żeby biegać szybciej, wystarczy biegać wolniej :) Poniżej progu tlenowego, to wszystko. A mój plan, zobaczymy co z niego wyjdzie w listopadzie - ale w pewnym momencie żeby się rozwinąć trzeba sięgnąć po odpowiednie narzędzia.
  • Odpowiedz