Wpis z mikrobloga

#pracbaza #rekrutacja #szwajcaria

Omamiony dużymi pieniędzmi postanowiłem rekrutować do firmy w Szwajcarii - produkcja lecz stanowisko kierownicze. Mam trochę doswiadczenie i w produkcji i w kierowaniu zespołem. Moze troche na wyrost, ale sprawdzimy. Czytalem kiedys, ze po wyslaniu cv warto przedzwonić do rekrutera z pytaniem czy cv dotarlo i czy sie podoba(?). Robi sie tak tutaj? Do tej pory nigdy tego nie robilem. A jezeli tak to rozmowa typu, dzien dobry chciałbym rozmawiac z osoba rekrutująca na stanowiska produkcyjne. Juz przełączam. Dzien dobry z tej strony Dawid , 3 dni temu aplikowalem o stanowisko kierownika zmiany, dzwonie z pytanien czy moje dokumenty dotarly i czy wszystko jest w porządku. Czy i kirdy moge spodziewać sie odpowiedzi? Wtesy i wtedy, ale jak pan dzwoni to mozemy aie pd razu umowic na rozmowe w firmie...

Tak to mniej wiecej by bylo? Czy raczej jak bym sje zapytal czy dotarly gosciu by szukał znalazlby potwierdził i koniec rozmowy.
  • 9
@Akira: akurat trochę siedziałem w rekrutacji w przemyśle w Szwajcarii więc mogę trochę podpowiedzieć. Z zagranicy jak się rekrutujesz na pewno pierwszym kontaktem będzie HR. Sprawdz czy numer telefonu masz podany - często w rekrutacji przez portale podają tylko maila.
Jeśli masz nr tel to dzwoniż PRZED wysłaniem CV, z lista interesujących Cię pytań. Jak masz szczęście, HR da ci kontakt do osoby odpowiedzialnej za to stanowisko, jak nie to karzą
@Akira: to dzwoń i pytaj. Jak będzie HR dużo się nie dowiesz, jak manager to masz szansę porozmawiać jeszcze.
Dzwonisz, przedstawiasz się, mówisz o jaka pozycję chodzi, mówisz że wysłałeś dokumenty, potwierdzasz że jesteś zainteresowany. Jak po 3 dniach dzwonisz to nie pytałbym się jeszcze kiedy wyniki będą - rekrutacja na pewno jeszcze nie jest zamknięta - świadczy to o braku cierpliwości. Nie pytałbym też o to czy CV się podoba
@Akira: dobra rada: skonfrontuj stawke z kosztami zycia, bo fakt, "sucha" kwota brutto moze wydawać się duża, ale po odjeciu podatków, ubezpieczenia (tutaj jest tylko prywatne) i kosztow życia może wcale nie wyjść już tak pięknie...
No na razie zamierzam mieszkac dalej w Austrii i dojeżdżać. Bedę musial płacić roznice podatkową pomiedzy Szwajcarią a Austrią tutaj. Ogolnie chocbym mial 1000 euro wiecej to bedzie sie opłacać rezygnować z 13, 14tki i innych dodatkow ktorych teraz mam trochę