Wpis z mikrobloga

Wizy!!! Trump nie zniós!!! Żartuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tak się w sumie zastanawiałem, mamy te wizy bo nie zgadza się różnica przyjeżdżających z wyjeżdżającymi. Czyli nadal jakaś tam, za duża, część zostaje w USA nielegalnie po skończeniu się wizy. Szczerze to nie ogarniam dlaczego tak jest. Rozumiem 20 czy nawet, #!$%@?, 10 lat temu. Ale dziś? Czemu ludzie jadą tam, wydają w cholerę kasy żeby tam dotrzeć i zostają? Rozumiem, ze maja jakąś gównopracę? Chyba ze się nie znam i będąc tam nielegalnie można mieć własny biznes albo dobrą, legalna robotę? Ale nawet jeśli można, to można też w Anglii, Niemczech, Norwegii czy gdziekolwiek w Europie dokąd bilet kosztuje 300 zł i można w 3 godziny być w kraju jak się zachce. Czy w stanach zarabia się aż o tyle więcej, że to się opłaca? Ktoś umie wytłumaczyć fenomen tych niewracających ze stanów?
#usa #emigracja #wizy
  • 5
@darek-jg: @Singularity00: no ok, tego nie wiedziałem. To jakie są te kryteria otrzymania wizy, że nie spełniamy ich a spełniają je Słowacy, Czesi czy Litwini? Zawsze myślałem, że to my zostajemy tam nielegalnie, a tu się okazuje, że jednak Trump #!$%@? ;)
@barney: po prostu wielu ludziom podoba się ten kraj i tyle. Np mi - dla mnie bez porównania lepiej niż UK czy Niemcy. Na nielegalu to tylko gównorobota na budowie itp więc ja w sumie też nie rozumiem ludzi z PL którzy tu jadą na nielegal, bo to jest postawienie się w pozycji podludzia. Ale legalnych już rozumiem.
@barney: ale to nie "prezydent USA #!$%@?" tylko Polacy głupi bo składają wnioski wiedząc, że najpewniej visy im nie dadzą bo albo ściemniają, że jadą na wakacje a chcą nielegalnie do pracy albo kiedyś złamali prawo migracyjne USA (np. zostali dłużej niż mieli Visę lub złapano ich na nielegalnej pracy na visie turystycznej). Oczywiście zawsze jest jakiś tam odsetek niesprawiedliwie odrzuconych wniosków, ale w dużej mierze konsulat USA dobrze sprawdza chętnych