Wpis z mikrobloga

Są jakieś wydajne i sensowne przepływowe podgrzewacze wody na 230V? Sprawa wygląda tak, że po remoncie łazienki, gdzie wywaliłem kabinę i wstawiłem wannę, obecny bojler elektryczny nie sprawdza się z uwagi na mizerną pojemność 80 litrów. Szukam zatem czegoś, co będzie w stanie elegancko nalać wannę wody i nie zużyć przy tym ogromu prądu. W mieszkaniu i w całej kamienicy nie ma prądu trójfazowego, więc w grę wchodzi tylko 230V. W domu mam zmywarkę, więc zapotrzebowanie na wodę nie jest jakieś wielkie. Aktualnie bojler jest cały czas włączony, bo zapotrzebowanie na wodę jest przez cały dzień, a nie bawię się w wyłączanie na noc XD oczywiście przepływowy byłby w tej kwestii lepszy, ale bojler był już, jak się wprowadzałem, więc go zostawiłem. Szukam jakiegoś sprawdzonego i polecanego podgrzewacza. Ktoś coś?

#prad #elektryka #majsterkowanie #remont #hydraulika
Pobierz pogop - Są jakieś wydajne i sensowne przepływowe podgrzewacze wody na 230V? Sprawa wy...
źródło: comment_cfZjWXr1WjWUFGqWz6GqYX3rtOgV8gGM.jpg
  • 29
Ciekawe jak to się odbije na rachunkach XD


@pogop: nijak/wcale? Różnica będzie tylko na stratach ciepła zbiornika (wynikających z różnicy temperatury na zewnątrz i wewnątrz), ale czy masz wewnątrz +50'C a na zewnątrz 25-30'C (obecnie), czy +75'C - w stosunku do ilości ciepla/energii zużywanej do podgrzania - jest pomijalne.
Sam mam 120 czy 140L zbiornik, i (po jego dodatkowym zaizolowaniu wełną żółtą, odpadkami) - dzienna ilość energii zużywanej do potrzymania ~75'C
(w tym momencie mam ustawioną optymalną, że nie dodaję zimnej


@pogop: No to nic dziwnego, że wody nie starcza.
Poza tym nie powinno się utrzymywać w zbiorniku tak niskiej temperatury, bo możesz sobie narobić problemu z legionellą. Bezpiecznie jest nie schodzić poniżej 55 stopni.
@k__d: nic nie zrobiłem XD Obecny bojler nie chce się zepsuć, więc jest nadal tak, jak było. Uznałem bowiem, że wywalanie działającego bojlera, żeby kupić nowy lepszy podgrzewacz, jest lekko bez sensu. Inna sprawa, że w ciągu najbliższego roku będą w mojej kamienicy zakładać ciepłą wodę z miasta, więc problem sam się rozwiąże.