Wpis z mikrobloga

Siema.
Macie jakieś rady, jak wzmocnić plecy? Ćwiczę już ok 2 lata, ale plecy mocno odstają. Żadne ćwiczenie na plecy "nie wchodzi". Zero zakwasów (mam je tylko po martwym ciągu, ale nie będę przecież robić go co trening), wgl nie rosną... Nad pociąganiem pracuję. Wydaję mi się, że wszystkie ćwiczenia na plecy idą mi w łapy ( ͡° ʖ̯ ͡°).
#mikrokoksy #silownia
  • 18
@RVRE_PEPE: wykonuję je. Jak ćwiczę, to czuję plecy itp że są zmęczone ale na drugi dzień nic, zero... Progress w podciąganiu jest ale bez zakwasów ani nic. Technika do wiosła jest dobra (sprawdzana) ale one przez te dwa lata nie urosły. Śmiesznie to wygląda, jak łapki spore a plecy żadne.
@turtledove a próbowałaś wiosłowania w opadzie? W sumie jeśli chodzi o rozrost mięśni to dużo nie pomogę bo ja akurat robię trening aby wzmocnić mięśnie i nie zależy mi na ich wielkości za bardzo. A, i tobie chodzi aby ci się motylki rozrosły niczym Brus Li?
@turtledove: jak wyzej, zakwasy to #!$%@? nie wyznacznik - to jedynie oznaka organizmu, ze dostal jakis nowy bodziec.

po 1 - zresz dobrze? jest nadwyzka?
po 2 - jaki poziom bf? masz swiadomosc, ze zeby odslonic plecki trzeba zejsc naprawde nisko?
po 3 - jesli cwiczenia na plecy wchodza w lapy to robisz je zle. masz wylaczyc lapy, one maja tylko trzymac drazek/uchwyt a cala praca ma isc z plecow.
opisz
@Karoleer: 1. Niestety jest nadwyżka :D 2. Nie wiem dokładnie ile. 3. Moje plany treningowe na przestrzeni tych 2 lat się zmieniły. Na początku było fbw, potem przeszłam na splita, teraz znowu fbw. Miałam miesięczną przerwę i chce właśnie ułożyć ładny plan, żeby wszystko dobrze szło :). I właśnie szukam inspiracji co do planu
@turtledove: no coz, plan opieralbym przede wszystkim na nastepujacych cwiczeniach:

1. martwe ciagi
2. rack pull
3. wioslo klasyczne podchwytem/nachwytem (najlepiej x2 w tygodniu, raz pod, raz nad)
4. wioslo t-bar
5. podciagania

co do kwestii technicznych w 3 ostatnich cwiczeniach:
1. przetestuj rozne szerokosci i mozliwosci chwytu
2. przy t-barze polecam miec lokcie blisko ciala, przetestuj rozne rozstawy nog
3. rozwaz uzywanie paskow, nawet jesli dajesz rade utrzymac ciezar -
Karoleer - @turtledove: no coz, plan opieralbym przede wszystkim na nastepujacych cwi...
@Karoleer: Dzięki za rady :) W piątek mam następny trening to przetestuję te wiosło :) Co do tego wiosła na wyciągu: jak robię mniejszym ciężarem to jest mi za lekko, a jak dołożę "jedno oczko" więcej to już szarpie i ledwo daję radę :D.
@turtledove rozumiem, ze do regulacji ciezaru masz standardowo sztabki, w ktore wtykasz bolca? jesli tak, wloz pomiedzy sztabki a bolca krazek np. 1,25 kg. jakkolwiek by calosc dwuznacznie nie brzmiala... ( ͡° ͜ʖ ͡°)