Wpis z mikrobloga

Czesc,
Pracuje w pewnej firmie jako junior web developer (21 lvl here, glownie front-end, back-end tez troche) w #uk od 3 miesiecy. Ogolnie firma spoko, ludzie tez, ale czasami doprowadzaja mnie do szalu co niektorzy. Czesto tworza presje co mnie czesto #!$%@? i doprowadza do szalu. Przejde do sedna i przedstawie sytuacje z wczoraj. Poltora godziny do konca pracy, ktos wyskakuje do mnie: MAJKEL mamy kilka zmian na stronie glownej – musimy to zrobic przed 17 (xD), to chwila roboty, zmiana kilka obrazkow, tresci - nie duzo web developingu – zrobisz to w chwile xD a tak na prawde to duze zmiany, strona glowna wyglada inaczej niz poprzednio I to nie zmiana obrazka I tresci tylko #!$%@? o wiele wiecej. Spialem dupe I zrobilem to pol godziny pozniej. Ale nerwy mi puscily i nigdy tak juz nie mam zamiaru robic bo ja nie jestem robotem I pozniej wychodza jakies bledy. Oni osoby nie znajace sie na tym, nie wiedza ze to jest czasochlonne I duzo pracy. Czuje ze pokazalem im swoje umiejetnosci: umiem rozwiazywac problemy, chca cos fajnego na strone - zrobie – nigdy nie powiedzialem ze czegos nie umiem zrobic itp, robie czasami na prawde niektore rzeczy szybko (tak, szybko nie znaczy dobrze I wiadomo ze czasami tak wychodzi, ale wspolczynnik szybkosc=jakosc jest spoko u mnie), nie mnie oceniac siebie ale mysle ze jestem dobrym mid-levelem. Zarabiam aktualnie 26k funtow rocznie, co po odjeciu podatkow wychodzi miesiecznie 1700f z kawalkiem na reke. Dodam ze w firmie jest nas tylko dwoch (Developerow), ja zajmuje sie jedna strona a on druga. Czyli rzecz biorac jestem tylko jeden przy jednej stronie!! Mowilem line menagerowi ze czasami jest presja, a on mowi spoko, jak cos daj znac I rozwiazemy to ale widze ze gowno prawda, i jak i bylo tak i jest. Tematyka firmy jest ogolnie “fashion brand”, produkuja wlasne ciuchy I sprzedaja online. Pytam sie Was, starszych programistow co robic w takich sytuacjach? Ja w mlodym wieku nie chce #!$%@? czegos #!$%@?, ale nastepnym razem mam ochote wypalic - sory ale nie jestem #!$%@? magikiem i nie sa to proste sprawy, ktore mozna zrobic w chwile, zatrudnijcie wiecej programistow albo placcie 50k I kazdy bedzie zadowolony, w tej chwili pracuje za kilku programistow i nie jest to w porzadku wobec mnie

Sam staram sie byc dobry dla nich – MAJKEL GOD DAMN IT, potrzebujemy skrypt do kopiowania najnowszych plikow z jakiegos serwer ftp do naszego serwer dedykowanego – mysle sobie, spoko, pomoge – a to gowno I tak nie jest zwiazane z web developingiem.

Co radzicie ? dzieki za pomoc, troche napisalem to chaotycznie ale mam nadzieje ze rozumiecie.

#programowanie #it #programista15k #pracbaza
  • 36
sto lat temu był taki mem. jakiś chłopak opisywał sytuację z różowypasek który leciał w kulki.

na początku posta był taki tekst: "jestem programistą i zarabiam 15k, ale nie o tym mowa."


@grzybosiur: W dalszym ciągu, nie mam pojęcia jak to się ma do mojej wypowiedzi.
OP podał swoje zarobki słusznie, bo martwi się swoją pracą, ma odczucie, ze zarabia za mało i za duzo chcą.
Ja podałem, ze mimo niższego
nigdy nie powiedzialem ze czegos nie umiem zrobic itp, robie czasami na prawde niektore rzeczy szybko (tak, szybko nie znaczy dobrze I wiadomo ze czasami tak wychodzi, ale wspolczynnik szybkosc=jakosc jest spoko u mnie), nie mnie oceniac siebie ale mysle ze jestem dobrym mid-levelem.


@buleczka: Jest taki wykres wiedzy/doswiadczenia. Jezeli naprawde nigdy nie powiedziales ze czegos nie umiesz to po prostu nie zdajesz sobie kompletnie sprawy ile jeszcze nie umiesz i
@Ojjojo: nie, nie chodzi o to ze wszysko umiem i jestem najmadrzejszy na swiecie. Bardziej o to mi chodzi, ze dobrze umiem rozwiazywac problemy i potrafie stawic czola zadaniu i je wykonac.

Pokaz ten wykres
@buleczka: siema, w jakim mieście robisz jako programista i w jakich technologiach?
generalnie, jeżeli teoretycznie jesteś na poziomie juniora to w miejscu pracy nie powinni wywierać na tobie żadnej presji, to bardzo zły sygnał i generalnie lepiej, żebyś zaczął rozglądać się za czymś innym.
z drugiej strony, powinieneś też radzić sobie ze presją, jeżeli ktoś próbuje ją na Ciebie wywierać np. będąc asertywnym. Fajnie jest być programistą, czarować #!$%@? muje dzikie