Wpis z mikrobloga

Czesc,
Pracuje w pewnej firmie jako junior web developer (21 lvl here, glownie front-end, back-end tez troche) w #uk od 3 miesiecy. Ogolnie firma spoko, ludzie tez, ale czasami doprowadzaja mnie do szalu co niektorzy. Czesto tworza presje co mnie czesto #!$%@? i doprowadza do szalu. Przejde do sedna i przedstawie sytuacje z wczoraj. Poltora godziny do konca pracy, ktos wyskakuje do mnie: MAJKEL mamy kilka zmian na stronie glownej – musimy to zrobic przed 17 (xD), to chwila roboty, zmiana kilka obrazkow, tresci - nie duzo web developingu – zrobisz to w chwile xD a tak na prawde to duze zmiany, strona glowna wyglada inaczej niz poprzednio I to nie zmiana obrazka I tresci tylko #!$%@? o wiele wiecej. Spialem dupe I zrobilem to pol godziny pozniej. Ale nerwy mi puscily i nigdy tak juz nie mam zamiaru robic bo ja nie jestem robotem I pozniej wychodza jakies bledy. Oni osoby nie znajace sie na tym, nie wiedza ze to jest czasochlonne I duzo pracy. Czuje ze pokazalem im swoje umiejetnosci: umiem rozwiazywac problemy, chca cos fajnego na strone - zrobie – nigdy nie powiedzialem ze czegos nie umiem zrobic itp, robie czasami na prawde niektore rzeczy szybko (tak, szybko nie znaczy dobrze I wiadomo ze czasami tak wychodzi, ale wspolczynnik szybkosc=jakosc jest spoko u mnie), nie mnie oceniac siebie ale mysle ze jestem dobrym mid-levelem. Zarabiam aktualnie 26k funtow rocznie, co po odjeciu podatkow wychodzi miesiecznie 1700f z kawalkiem na reke. Dodam ze w firmie jest nas tylko dwoch (Developerow), ja zajmuje sie jedna strona a on druga. Czyli rzecz biorac jestem tylko jeden przy jednej stronie!! Mowilem line menagerowi ze czasami jest presja, a on mowi spoko, jak cos daj znac I rozwiazemy to ale widze ze gowno prawda, i jak i bylo tak i jest. Tematyka firmy jest ogolnie “fashion brand”, produkuja wlasne ciuchy I sprzedaja online. Pytam sie Was, starszych programistow co robic w takich sytuacjach? Ja w mlodym wieku nie chce #!$%@? czegos #!$%@?, ale nastepnym razem mam ochote wypalic - sory ale nie jestem #!$%@? magikiem i nie sa to proste sprawy, ktore mozna zrobic w chwile, zatrudnijcie wiecej programistow albo placcie 50k I kazdy bedzie zadowolony, w tej chwili pracuje za kilku programistow i nie jest to w porzadku wobec mnie

Sam staram sie byc dobry dla nich – MAJKEL GOD DAMN IT, potrzebujemy skrypt do kopiowania najnowszych plikow z jakiegos serwer ftp do naszego serwer dedykowanego – mysle sobie, spoko, pomoge – a to gowno I tak nie jest zwiazane z web developingiem.

Co radzicie ? dzieki za pomoc, troche napisalem to chaotycznie ale mam nadzieje ze rozumiecie.

#programowanie #it #programista15k #pracbaza
  • 36
@buleczka: musiałeś zostać 30min dłużej żeby coś zdążyć skończyć - innego dnia zostajesz 30min krócej. Jeśli w firmie atmosfera Ci się nie podoba, to przecież ze zmianą pracy jako dev nie ma najmniejszego problemu, więc nie rób z nimi awantur żeby nie popalić mostów, ale zacznij sobie chodzić na jakieś rekrutacje. Jak twierdzą że coś jest do zrobienia w x czasu a Ty widzisz że to zajmie 2x to im grzecznie
Czuje cie bracie, nie polecam zadnych wybuchow, trzymaj nerwy na wodzy. Mowie z wlasnego doswiadczenia, nawet jak zobaczysz ze autochtoni dostaja piany i histerii - ty nie za bardzo masz komfort zeby sobie na to pozwolic, chyba ze jestescie true buddies i macie taki uklad ze mozecie na siebie krzyczec w pracy (to ciezko wyczuc). Pamietaj ze junior web developera mozna w miare latwo zastapic. Jezeli nie czujesz sie tam dobrze, zacznij
I jeszcze jedno, wybuch moze ci przyniesc chwilowa satysfakcje, ale dlugoterminowe konsekwencje moga byc przykre i powazne, nie polecam tez trzymania w sobie zlosci, usuwania uczuc i wyladowywania tego po pracy. W moim wypadku skonczylo sie to zle, bardzo zle. Pare osob pamieta, ja pamietam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie polecam.
Albo zrob tak jak ja, miej gotowce na kazda mozliwa sytuacje: anglicy lubią "here's something I've prepared earlier"


@Sir_Adam: co? jak? Chcą żebyś coś zrobił a Ty im mówisz, że zajmowałeś się czymś z dupy i tamtego nie zrobisz ale masz to? xD
Nie, mowie "Przewidziałem że taka sytuacja może nastąpić, w związku z czym pozwoliłem sobie przygotować wcześniej parę gotowych rozwiazań które można szybko zaimplementować (drop-in replacement)" ale to też zależy wszystko głównie od klimatu w firmie oraz tego co robisz po pracy. Moja praca jest też moim hobby, wiec testuje rozne wartianty w ramach relaksu po pracy. @buleczka Masz tam overtimy w tej pracy?
@buleczka: ja mialem podobna sytuacje ale w innej branzy, mialem 3 rozmowy nt tego ze nie podoba mi sie jak to wezystko tutaj dziala zadam zmian itd. Obiecane bylo nic sie nie zmienilo i 3 tyg temu rzucilem wypowiedzenie a teraz czekam az okres wypowiedzenia dobiegnie konca ;) moja rada to przede wszysykim nigdy nie robic na 100% lub wiecej bo zawsze jak przyjdzie potem presja czasu to beda wymagac od
@buleczka: Dobic co najmniej do pol roku, idealnie do roku i celuj tak zeby dojsc do seniora jak najszybciej najlepiej analizujac zapotrzebowanie na znajomosc frameworkow. To niestety zajmie sporo czasu, zwlaszcza ze bedziesz robil to dyskretnie po pracy. Ale warto sie wyspecjalizowac, i moze tez zerknac na golang. Overtimy tyle samo platne? To dziwne. Pracujesz przez agencje czy bezposrednio? Moze warto zebys posiedzial troche nad CV i wrzucil je w pare
@buleczka: nie moge ci wyslac na priv ale mam taka oferte na mailu . Oferta jest z Alfreton. Mozliwe ze dostaje kase za goscia ktory przejdzie pozytywnie interview ( ͡° ͜ʖ ͡°)

We’d love to hear from you if you;

Are a natural communicator with a collaborative approach and have the ability to meet deadlines.
can be flexible and a thrive in a busy environment where priorities