Wpis z mikrobloga

Kolejny raz pojawia się w necie śmieszkowanie z osób, które niby nie rozumieją, jak działają reklamy Google AdWords. Najpierw Lis, a teraz Kijowski. Nie jestem zwolennikiem ani jednego ani drugiego (wprost przeciwnie), ale zanim następnym razem wylejecie wiadro hejtu na Kijowskiego czy innego cwelebrytę, warto rozwiać kilka marketingowych i informatycznych mitów :)

1. Hahaha informatyk Kijowski, a nie wie jak działają reklamy Gógle haha
Nie wiem jaką specjalność ma Kijowski, ale niekoniecznie informatyk musi się znać na marketingu nawet jeśli jest to marketing internetowy. To tak, jakby mieć pretensje do chirurga, że nie zrobi operacji serca, mimo że jest lekarzem.

2. Hahaha wyświetlają mu się reklamy stron, na których sam wcześniej był! Czyli sam szukał leku na c---a aahahaha
Wcale tak być nie musi. Owszem Google udostępnia opcję remarketingu – reklama strony, na której byleś wcześniej "chodzi za Tobą" po sieci, ale nie każda reklama działa w ten sposób. Niekiedy wyświetlają nam się po prostu reklamy, które reklamodawca nakieruje na płeć / wiek / temat strony docelowej etc. W tym przypadku komunikat reklamowy nie sugeruje, aby był to remarketing. Raczej kierowanie na starszych facetów, którzy mogą potrzebować specyfików, na erekcję.

3. Hahaahah Kijowski pyta się czy Rzepa musi zarabiać na takich reklamach a to przecież reklama pod niego aahahaha
Kwestię remarketingu omówiłem wyżej. Teraz kwestia czy Rzepa musi zarabiać na takich reklamach. Otóż wcale nie musi i pytanie Kijowskiego jest całkiem zasadne. System reklamowy Google pozwala na blokowanie niektórych reklam na swojej witrynie. Blokuje się zarówno konkretne adresy URL, obszary tematyczne reklam, jak i tzw. reklamy o charakterze kontrowersyjnym (w tym skojarzone z seksem, erotyką). A reklama leku na potencję z wyjątkowo niewyszukanym tekstem, jak najbardziej pod tę kategorię podpada. Widać to także po tym, że reklamodawca używa w tekście słowa „pe nis” ze spacją, zapewne po to, aby uniknąć kojarzenia reklamy z kategorią seksu.

To tyle ode mnie. Proszę mnie nie linczować za politykę, ten tekst powstał jedynie w celu edukacyjnym :)

#marketing #adwords #marketinginternetowy #sem #seo #bekazlewactwa #bekazprawakow #kod #kijowski
ksaler - Kolejny raz pojawia się w necie śmieszkowanie z osób, które niby nie rozumie...

źródło: comment_qUtyccv7iySIcQOw7KNhbVh6nRjESddk.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niekiedy wyświetlają nam się po prostu reklamy, które reklamodawca nakieruje na płeć / wiek / temat strony docelowej etc. W tym przypadku komunikat reklamowy nie sugeruje, aby był to remarketing. Raczej kierowanie na starszych facetów, którzy mogą potrzebować specyfików, na erekcję.


@ksaler: nie, reklamy google zawsze są dopasowywane do fraz wyszukiwanych w necie, nie ma na to wpływ żaden wiek ani płeć, będziesz w wieku 70lat wchodził na strone z
  • Odpowiedz
Nie wiem jaką specjalność ma Kijowski, ale niekoniecznie informatyk musi się znać na marketingu nawet jeśli jest to marketing internetowy


@ksaler: Każdy kto spędza czas w Internecie w końcu zapoznaje się z tym tematem. To nie jest kwestia marketingowej wiedzy eksperckiej.
  • Odpowiedz
nie, reklamy google zawsze są dopasowywane do fraz wyszukiwanych w necie


@harnas_sv: a czy istnieja rowniez inne algorytmy dopasowywania reklam umieszczanych na stronach? skad wiadomo, jaki jest gdzie stosowany? :)

Mnie sie pojawiaja ostatnio reklamy sklepow z odziezą męską (a na pewno nie szukalam takowej - ba, damskiej tez nie) albo mieszkan w Krakowie (a tez nie szukalam).
  • Odpowiedz
czyli jednak sam się ośmieszył bo szukał takiego leku xD


@brzytew: no właśnie wcale szukać nie musiał. Wystarczy że jest w grupie docelowej, ktorą założył reklamodawca.

nie, reklamy google zawsze są dopasowywane do fraz wyszukiwanych w necie, nie ma na to wpływ żaden wiek ani
  • Odpowiedz
nie, reklamy google zawsze są dopasowywane do fraz wyszukiwanych w necie, nie ma na to wpływ żaden wiek ani płeć


@harnas_sv: ale bzdury, wyszukiwane frazy nie zawsze są powiazane z tym (edit) jakie reklamy dostajesz.

będziesz w wieku 70lat wchodził na strone z bajkami to będziesz dostawał reklamy z bajkami, będziesz w wieku 10 lat wchodził na strony z p---o to będziesz dostawał reklamy p---o


To jest właśnie remarketing i
  • Odpowiedz
także wśród osób, ktore zajmują się zawodowo marketingiem

@ksaler: Poważnie? Marketingowcy, którzy nie znają tego mechanizmu? O, panie...


@Szarozielony: niestety tak i sam często widzę to u siebie w firmie :) Zresztą, pal sześć marketingowców, na wykopie też pełno tzw. hard userów, którzy internet znają niby do cna, ale mimo to trzeba im tłumaczyć jak działają reklamy w Google, żeby nie pisali głupot ;)
  • Odpowiedz
ogólnie, samo kierowanie na treść też można rozbić na dwa osobne elementy, ponieważ można rozbić na:
- treści, których użytkownik wyszukiwał
- treści, które znajdują się na stronie
a dla wszystkich, którzy chcą się zainteresować możliwościami targetowania reklam AdWords mogę odesłać pod ten adres - sami zobaczycie, jak małą część stanowi remarketing
  • Odpowiedz
nie, reklamy google zawsze są dopasowywane do fraz wyszukiwanych w necie, nie ma na to wpływ żaden wiek ani płeć


@harnas_sv: Zajrzyj może najpierw na stronę Googla, zanim zaczniesz wypowiadać się bez znajomości tematu?
https://support.google.com/ads/answer/7029660?hl=en

The ads you see may be based on the content of the website or app you’re viewing and your recent geographic location, among other factors. Other factors that determine the ads you see (based on your Ads
  • Odpowiedz
To tak, jakby mieć pretensje do chirurga, że nie zrobi operacji serca, mimo że jest lekarzem.


@ksaler: doksztalc sie pajacu.

kazdy kwadrat jest prostokatem ale nie kazdy prostokat jest kwadratem


  • Odpowiedz
@ksaler: doksztalc sie pajacu.

kazdy kwadrat jest prostokatem ale nie kazdy prostokat jest kwadratem


@bacteria: niestety nie rozumiem Twojego błyskotliwego porównania, ale obawiam się, że w ogóle nie przystaje do tego, o czym pisałem :)
  • Odpowiedz
@ksaler: pewnie, ze nie. Co tam, ze zacytowalem kawalek twojego wpisu skoro nie ma on nic wspolnego z tym co pisales. Ja p------e skad ty sie urwales gosciu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masz na tacy bo widze, ze sie nie dogadamy:

Kazdy chirurg jest lekarzem ale nie kazdy lekarz jest chirurgiem.

Kapisz?
  • Odpowiedz
Kazdy chirurg jest lekarzem ale nie kazdy lekarz jest chirurgiem.


@bacteria: no brawo, ale do czego zmierzasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież właśnie o to mi chodziło, że skoro ciężko wymagać od chirurga operacji na sercu (mimo, że jest lekarzem), tak też ciężko wymagać od Kijowskiego znajomości marketingu internetowego (mimo, że jest informatykiem).

Gdzie jest tu błąd?
  • Odpowiedz
@bacteria: tak, nie każdy lekarz to chirurg i nie każdy informatyk to specjalista od marketingu internetowego. O to mi chodziło i póki co, tylko Ty masz problem ze zrozumieniem tego, co napisałem xD
  • Odpowiedz