Wpis z mikrobloga

Ile można jechać na propagandzie antyuchodźczej? Naprawdę jesteśmy tak słabym państwem, że nie potrafimy przyjąć 7 tysięcy imigrantów? Jaką to zrobi różnicę w kraju, który liczy 39 milionów ludzi? Przyjąć, zamknąć mordę Unii, rozlokować ich sensownie i problemu żadnego nie będzie. Ci co będą chcieli zostać, to zostaną, a reszcie kij w dupę. Szkoda strzępić ryja. Uchodźcy i Islam, to największy problem z jakim się borykamy w Polsce dx

#neuropa #bekazpisu #polityka
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

teraz 7000 pozniej kolejne 10 000 i pozniej to juz przestana liczyc tylko w wagonach beda przywozic.


@Zorak: Niby jak? Przyjmując 7000 (w praktyce pewnie mniej, jak pokazuje doświadczenie innych państw) jakoś się magicznie pozbawimy wpływu na dalsze decyzje? Ktoś mi może objaśnić dokładnie, jakim mechanizmem?

Prawda jest taka, że tych 7000 w ogóle nikt by nie zauważył, gdyby nie rozpętana przez PiS i Kukiz-15 (a aktywnym udzialem ruskich trolli)
  • Odpowiedz
  • 30
@Andreth to bierz, albo jedz robic wolontariat u sasiadow zza odry jak tak bardzo chcesz pomagac. Ja widze zagrozenie i nie chce ryzykowac zyciem swoim i bliskich. Mamy ukraincow i tyle starczy.
  • Odpowiedz
Uchodźcy i Islam, to największy problem z jakim się borykamy w Polsce dx


@bvszky: W Niemczech z niewielką i dobrze zasymilowaną spolecznością żydowską, ze stosunkowo niskim poziomem antysemityzmu (znacznie wyższy był na pocz. XX w we Francji, o Rosji już nie mówiąc) udało się umówić społeczeństwu, że to Żydzi są największym problemem.
  • Odpowiedz
Ja bym dodal ze najwieksze nastroje anty-imigranckie sa w krajach ktore przyjmuja najmniej (albo w ogole) uchodzcow. To dosc typowy, konserwatywny strach przed tym czego sie nie zna.


@Haqim: Co za pierd****. A moze jednak kraje w ktorych sa najwieksze nastroje antyimigranckie po prostu przyjmuja najmniej uchodzcow? Jestes pewien ze przyczyna jest "przyjmowanie zbyt malej ilosci uchodzcow", a skutkiem nastroje antyimigranckie?
  • Odpowiedz
to bierz


W sensie że co? Nawet gdybym była bardzo zamożną osobą i chciała przyjać powiedzmy 20 uchodźców do prywatnej posiadłości, nie mogę. To wymaga zgody rządu.

Ja widze zagrozenie i nie chce ryzykowac zyciem swoim i bliskich.


@Zorak: Możesz mi, ale tak dokładnie, wytłumaczyć, jakie ryzyko dla życia twojego i bliskich stanowiłoby 100 Syryjczyków w ośrodku w Podkowie Leśnej, albo syryjska rodzina gdzieś na osiedlu? To już jest czysta
  • Odpowiedz
@Andreth: nie ma czegos takiego jak przyjecie 7000 uchodzcow. Po pierwsze te podawane liczby uchodzcow ktorych przyjmujemy OD ZAWSZE dotyczyly regularnego przyjmowania uchodzcow - obojetnie czy mowiono o przyjeciu 2 tys czy 12 tys uchodzcow - zawsze to miala byc liczba uchodzcow przyjetych z danego kontyngentu, potem z kolejnego i jeszcze nastepnego. Strumien uchodzcow plynacych do Europy sie nie zmniejsza, wrecz przeciwnie, niedlugo bedzie nowy kontyngent do rozlokowania co 3
  • Odpowiedz
  • 0
@YoonaJestNajpiekniejsza ich rodzice i reszta rodziny.

Zreszta oni nie chca u nas byc.
O ile niemcy maja silnie zakorzeniona potrzebe budowania obozow i przymusowej relokacji ludnosci tak my nie musimy i nie mozemy trzymac kogokolwiek wbrew jego woli na terenie RP
  • Odpowiedz
@YoonaJestNajpiekniejsza: ale bez sloganów, większość uchodźców to mężczyźni w sile wieku

teraz 7000 pozniej kolejne 10 000 i pozniej to juz przestana liczyc tylko w wagonach beda przywozic.


@Zorak: tak przyjadą miliardy xD Nikt normalny zresztą nie ma pretensji, że PiS nie przyjmuje uchodźców. Tylko każdy myślący ma o ich dyplomacje, która jest związana z populizmem, bo gdyby przyjechali uchodźcy z relokacji to PiSowi spadłyby słupki poparcia.
Co
  • Odpowiedz
@krzat: no ale o to chodzi że pewnie by nie s---------i bo unia przekazałaby nawet hajsy np na pierwszy rok na poziomie zachodnim typu 1,5k euro, a po skonczeniu tej kasy robiliby r--------l domagajac sie takich zasiłków od polskiego rządu. A posłowie jak się boją kilku górników z palącymi się oponami pod sejmem, myślisz że postawiliby się brudasom wspieranym przez takich cymbałów jak OP? nie sądze...
  • Odpowiedz
@Haqim: Akurat Polska jest państwem które przyjeło zdecydowanie najwięcej ludzi, tyle że Ukraińców. Można mówić że to nie uchodźcy tylko i imigranci zarobkowi, posiadacze karty Polaka itp. ale tak naprawdę ci "bliskowschodni uchodźcy" też mają dokładnie takie same motywy- uchronić się przed zaciągnięciem do wojska i szukać lepszej jakości życia.
  • Odpowiedz
@bvszky: Zawsze mnie zastanawiało co wy widzicie w tych imigrantach? Tylko 20% z nich to Syryjczycy, Caritas zrobił plan pomagania im na miejscu i to chyba jest najlepszy pomysł, po cholerę maja tu przyjeżdżać? Dzieci z Sudanu tez będziesz przyjmował? Nie, bo one całą swoją energię zużywają na zdobycie wody i przejście 20 km z rana. Z kolei dorosły zebrany z wód terytorialnych z Libii na pontonie jest bardziej potrzebujący?
  • Odpowiedz