Wpis z mikrobloga

Ile można jechać na propagandzie antyuchodźczej? Naprawdę jesteśmy tak słabym państwem, że nie potrafimy przyjąć 7 tysięcy imigrantów? Jaką to zrobi różnicę w kraju, który liczy 39 milionów ludzi? Przyjąć, zamknąć mordę Unii, rozlokować ich sensownie i problemu żadnego nie będzie. Ci co będą chcieli zostać, to zostaną, a reszcie kij w dupę. Szkoda strzępić ryja. Uchodźcy i Islam, to największy problem z jakim się borykamy w Polsce dx

#neuropa #bekazpisu #polityka
  • 90
  • Odpowiedz
@bvszky: Ja bym dodal ze najwieksze nastroje anty-imigranckie sa w krajach ktore przyjmuja najmniej (albo w ogole) uchodzcow. To dosc typowy, konserwatywny strach przed tym czego sie nie zna. Niestety, nic nowego.
  • Odpowiedz
@bvszky: z praktycznego punktu widzenia i 7 i 70 tysiecy nie byloby problemem.
Ale w momencie gdy uchodzcy zadzialaly jako młot na PO, nie mogli sie wycofać. I ciagle działa.

Ale jest druga sprawa.
Polska fatalnie przez uchodzcow obrywa na arenie europejskiej.
Migranci to obecnie najbardziej palacy problem EU. 7 tysi to jest smiech na sali wobec calej skali problemu - czy przyjmiemy czy nie nadal zostanie kilkaset tysiecy
  • Odpowiedz
  • 22
@bvszky To jest raczej propaganda anty islamska. Bo ukraincow przyjmujemy w większym tempie niż UK przyjmowało Polaków. - I tego nikt się nie czepia wręcz Morawiecki zachwala. A na tym temacie można jechać długo . I nie ma się co dziwić ludzie widzą kto się wysadza na zachodzie i się boją. A jak się obywatel boi to dużo zniesie w imie "bezpieczeństwa".
  • Odpowiedz
@bvszky: @Haqim: @graf_zero: @Variv:

Raczej nie wydaje mi się żebyśmy przyjęli 7000 uchodźców i po problemie - bo tak jak piszecie 7000 uchodźców to nie jest problem, ale to zapewne wstęp do przyjęcia znacznie większej liczby, przy 50 000 myślę że już byłyby problemy.
  • Odpowiedz
@nuker92: W ramach programu relokacji do "rozdania" było 160 tysięcy uchodźców (w praktyce połowa to migranci z afryki). udało się rozlokować 35 może 40 tysięcy...
Więc nawet na 7 nie moglibyśmy liczyć. Może ze 2 tysiące by przyjechały.

Ale przez nasz kategoryczny sprzeciw, a nie np. wnikliwą analizę utrudniającą realizację (jak zrobiły to inne państwa) Polska jest pokazywana jako główny hamulcowy i przyczyna problemu.
To był nasz wybór bo JE*AĆ
  • Odpowiedz
@nuker92: 50 000 tez nie byloby by problemem pewnie (jezeli sie to dobrze zorganizuje). A prawda jest taka ze zeby nie konfliktowac sie niepotrzebnie z UE to wystarczyloby przyjac chociazby 50, jak zrobila to Slowacja.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Haqim Jeśli u nas nie zmieni sie podejście i dalej większość będzie uważać, że to Unia ma być służalcza - za wiele nie zdziałamy. Wszystko jest fajnie, jak UE nam daje, ale jak czegoś żąda w zamian, to od razu komentarze "tfu, jesteśmy suwerenny państwem, żadna lewacka Unia nie będzie nam rozkazywać" xD
  • Odpowiedz
  • 9
@bvszky: @Haqim: @graf_zero: @Variv:


Raczej nie wydaje mi się żebyśmy przyjęli 7000 uchodźców i po problemie - bo tak jak piszecie 7000 uchodźców to nie jest problem, ale to zapewne wstęp do przyjęcia znacznie większej liczby, przy 50 000 myślę że już byłyby problemy.
@nuker92 Myślę, że kwestia przyjmowania kogokolwiek to jest długa perspektywa. Zobacz co robią inne kraje np. Słowacja niby powiedzieli
  • Odpowiedz
@bvszky ty serio wierzysz w to, skończy się na 7tys...
Sensownie rozlokować? Wytłumacz niby jak? Może weź kilku do siebie do domku. Jest takie mądre powiedzenie lepiej zapobiegać niż leczyć...
Warto uczyć się na błędach Francji czy Niemiec. Ale tobie już propaganda proimigrancka widzę, że spaczyła postrzeganie na ten problem.
  • Odpowiedz
@Variv: Wiadomo, że im więcej imigrantów tym większe szansa, że ich asymilacja się nie powiedzie. Tym bardziej, że nie są zbliżeni do nas kulturowo. Można by to było rozegrać, ale nasza dyplomacja leży i kwiczy.
  • Odpowiedz
A przynajmniej nikt by nam nie zarzucał izolacji i moglibyśmy ładnie to propagandowo rozgrywać - ze pomagamy ale to trzeba czasu itp. No ale do tego to trzeba mieć dyplomatów a nie waszczykowskiego.


Tu nawet nie chodzi o "rozgrywanie propagandowe".
Chodzi o to że na własne życzenie pozbawiliśmy się KOMPLETNIE wpływu na rozwiązanie problemu migrantów w Europie. A to realny problem, bo Europa jest WSPÓLNA. Obozy w Grecji i we Włoszech SĄ też NASZYM problemem.
Ale nie ma możliwości aby ktokolwiek nas słuchał (poza Węgrami).
Myślisz że fakt że Frontex jest w Warszawie ma obecnie jakieś znaczenie?
  • Odpowiedz
  • 1
Pomijajac że z Imigracji ukraińskiej powinno się zrobić temat unijny tam w końcu jest wojna

Już byli tacy co twierdzili że Ukraińcy w Polsce to uchodźcy. Na co Ukraina odpowiedziała że chyba nas poje****ło :)
@Variv:
@graf_zero Zamkneloby się granice (a tym którzy są nie przedluzyloby się pobytu) dla ukraincow. Kilka miesięcy i by się gadka zmieniła. - a jak nie to niech sobie jada do niemiec.
  • Odpowiedz
@zieluch a ty jestes kolejnym ktory dal sie zmanipulowac i powtarza ze to hakis poczatek fali. Dla porownania taka Austria zadeklarowala ze przyjmie 90 000 uchodzcow. Jak narazie przyjeli 12(!) osob i stwierdzili ze dosc. Jednoczesbie nikt im tego nie wytyka, a nawet kanclerz Austrii nawoluje do sankcji przeciw Polsce. Kto lepiej na tym wyszedl? Na pewno nie Polska. W tym przypadku samo wyrazenie dobrych checi juz by pomoglo bo w
  • Odpowiedz
@kubson93 nie chce mi się odpisywać na takie durne trolle, nie chcemy w Polsce inżynierów to nie niech unia się z tym pogodzi tak jak Polska musi się pogodzić z Norde stream 2. Żaden #!$%@? płacz euro idiotow, że jaka ta Polska jest zła bo jako jedna z nie wielu ma jeszcze odrobinę instynktu samozachwawczego i nie chce sobie robić problemów, na mnie nie działa. Trzeba być twardym i asertywnym jak
  • Odpowiedz
  • 44
@bvszky nie bo:
1) oni nie chca u nas byc.
2) szkoda kasy
3) jak nie widzis roznicy to zamieszkaj obok skupiska takich imigrantow
4) teraz 7000 pozniej kolejne 10 000 i pozniej to juz przestana liczyc tylko w wagonach beda przywozic.
  • Odpowiedz