Wpis z mikrobloga

kolejna aferka o 500+, więc spróbuję wyjaśnić o co chodzi.
1. Rząd powołuje się na raport o tytule "Przewidywane skutki społeczne 500+" i twierdzi, że ubóstwo spadło o 94%. (nie wiem jak mogło spaść, skoro to są prognozy)
2. Rzońca powołuje się na najnowszy raport GUS, czyli nie żadne przewidywania, a fakty. zgodnie z raportem ubóstwo wśród gospodarstw domowych z dziećmi spadło z 6,5% do 4,9%.
3. Zgodnie z raportem GUS "w 2016 r. zasięg ubóstwa skrajnego w gospodarstwach domowych z przynajmniej jednym dzieckiem do lat 18 obniżył się w porównaniu do roku poprzedniego o ok. 3 p. proc. (z ok. 9% do ok. 6%)," no czyli 94% xD

łykacie propagandę jak pelikany xDDDDDD

#neuropa #bekazprawakow #propagandasukcesu #bekazpisu #polityka
trapped - kolejna aferka o 500+, więc spróbuję wyjaśnić o co chodzi.
1. Rząd powołuj...

źródło: comment_Ycp04T1TaZayAddLOHPkABLtSMZygBEN.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

z przyjemnością odpowiedziałabym Ci na pytania jeżeli tylko w raporcie byłyby te informacje podane. niestety nie ma nawet informacji na jakie raporty BŚ się powływano. więc jedynym wiarygodnym źródłem są dane GUS.


@trapped: Bo ty po prostu nawet tego raportu na oczy nie widziałaś :)
Są tam nie tylko źródła danych, ale też nawet jest wprost pokazane że ubóstwo mierzone różnymi metodami jest znacznie inne, oraz 500+ różnie wpływa na spadek tego ubóstwa mierzonego różnymi metodami

A dane GUS nie mają tu żadnego
  • Odpowiedz
Są tam nie tylko źródła danych


@amd07: Nie ma ram źródeł danych, rozumianych jako nazwy czy linki do publikacji.

2) przypominam że 2016 był niepełnym rokiem obowiązywania 500+, dlatego ten rok trzeba pominąć w porównaniach.

dane GUS są za 2016, czyli kiedy nie było jeszcze pełnego 500+, a raporty raczej mówią o
  • Odpowiedz
@jacekKobr: nawet w raporcie o przewidywaniach jest napisane, ze pierwsze realne dane będą dostępne w drugiej połowie 2017 roku. Nie przeszkadzało to PiSowi w propagandzie sukcesu przez ostatnie miesiące. Tyle tylko że w raporcie nie powoływano się na gus
.
  • Odpowiedz
Nie ma ram źródeł danych, rozumianych jako nazwy czy linki do publikacji.


@jacekKobr: A czy ja pisałem że są linki do źródeł, czy źródła?

Czyli trzeba czekać na pełny 2017?


@jacekKobr: Możesz sobie czekać, na pewno będzie to bardziej sensowne, ale dalej różnice w metodologii tych badań są pewnie tak wielkie, że porównywanie tego to debilizm.
  • Odpowiedz
@amd07: i przestań kłamać bo zaraz polecisz na czarno. Stwierdziłeś, że w raporcie podano na jaki i z którego roku raport BŚ się powołano.
  • Odpowiedz
A czy ja pisałem że są linki do źródeł, czy źródła?


@amd07: Napisałeś:

Bo ty po prostu nawet tego raportu na oczy nie widziałaś :)

Są tam nie tylko
  • Odpowiedz
i przestań kłamać bo zaraz polecisz na czarno. Stwierdziłeś, że w raporcie podano na jaki i z którego roku raport BŚ się powołano.


@trapped: To raczej ty polecisz zaraz na czarną, bo oczywiście kłamiesz że pisałem o tym że jest tam napisane z którego roku są te raporty BS :)
  • Odpowiedz
@jacekKobr: nie warto z nim dyskutować, widzimy czarno na białym ( u mnie biało na czarnym) co napisał i na szczęście to internet więc tak łatwo się nie wyprze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@trapped: Rzońca to ten główny ekonomista PO który nie rozróżnia punktów procentowych od procentów ? Fajnie jest śmiać się z „głównego ekonomisty PO”, który nie opanował podstaw algebry. A teraz pomyślcie, że to przyszły minister finansów…
  • Odpowiedz
@trapped: Jak coś analizujesz, rób to porządnie. Zrównanie punktów procentowych z procentową wartością to manipulacja, co czynisz i Ty, i Rzońca. On dobrze wie, że to nie to samo, ale liczy na dobry przekaz.

- wg EAPN skrajne ubóstwo dziecięce (pojmowane przez BŚ) miało spaść z 11.9% do 0.7%, czyli o 11.2 punktów procentowych, albo inaczej o 94%
- wg GUS skrajne ubóstwo dziecięce (pojmowane przez GUS) spadło z 9.0%
  • Odpowiedz
@lowca_randroidow: gdzie dokonałam zrównania? Zacytuj prosze.
Jeżeli PiS twierdzi, że ubóstwo spadło a jedyne dane odnośnie spadku ubóstwa pochodza z GUS to wykorzystywanie ich nie jest manipulacja.
  • Odpowiedz
@trapped:

o ok. 3 p. proc. (z ok. 9% do ok. 6%)," no czyli 94% xD


Dajesz to tutaj do zrozumienia - że chodzi o 3, a PiS ściemnia, że 94 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo, że to PiS częściej chamsko manipuluje danymi, w tym miejscu manipuluje nimi PO.
  • Odpowiedz
@lowca_randroidow: przecież nawet pogrubiłam "p. proc" to jest oczywiste wyśmianie twierdzenia, że 3,3 pkt ma się równać 94%, a nie zrównanie. serio muszę to tłumaczyć? to jeszcze pokaż gdzie rzońca zrównał jedno z drugim
  • Odpowiedz