Wpis z mikrobloga

Nawet ładnie się wszystko zgadza, 1999 rok, 2007, oczywiście nie zawsze cykle pokrywają się idealnie, czasem są przesunięcia roczne lud dwuletnie a nawet widzę przeskok jednego cyklu ale i tak jestem pod wrażeniem tego wykresu. Szczególnie to widać jak się np. spojrzy na wykres tzw. inflation adjusted bo wiadomo że z powodu inflacji wielkość liczbowa i tak rośnie i jak spojrzymy na zwykły wykres to nie widać rzezi w 1929r tylko jakieś
@amator_marynowanego_czapi: Ale zauważ że to banki chętnie udzielały kredytów we frankach właśnie wtedy gdy frank kosztował mało, wcześniej jakoś na taki pomysł nie wpadły. Teraz jak frank kosztuje dużo to też już kredytów nie udzielają bo te kredyty nigdy nie były we frankach tylko są indeksowane do ceny franka szwajcarskiego. Więc jasno widać że to banki poszukały sobie frajerów i to takich co nie byli w stanie wziąć nawet kredytu złotówkowego
@Ryan_Newman: O ile dobrze pamiętam to państwo nie zabroniło. Pamiętam natomiast że KNF zrobiła spotkanie z przedstawicielami banków by wycofywały z oferty takie kredyty a to właśnie między innymi dlatego że były one udzielane osobom bez zdolności kredytowej. Teraz weź pod uwagę że ludzie którzy nie byli w stanie wziąć kredytu złotówkowego dostały kredyt obarczony dodatkowym ryzykiem kursu walutowego i co oczywiście się stało na ich niekorzyść bo cena franka mocno
@1realista1: ja nic nie pamiętam, ale wiem, że rekomendacja S KNF z 2014 ograniczyła kredyty w walucie tylko dla zarabiających w walucie

http://www.totalmoney.pl/artykuly/180935,kredyty-hipoteczne,nowe-zasady-udzielania-kredytow-hipotecznych-w-walutach-obcych---co-sie-zmienia-i-jakie-ma-konsekwencje,1,1

Od 1 lipca 2014 roku banki nie mogą udzielać kredytów hipotecznych w walutach obcych, jeśli klient nie osiąga w nich trwałych dochodów (na przykład kredyt w euro otrzymają tylko osoby zarabiające w tej walucie). Nowe zasady mają swoje źródło w Rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego z 2013 roku
Nawet ładnie się wszystko zgadza, 1999 rok, 2007


@1realista1: no właśnie 2007 się nie zgadza bo był to rok dużego pier...nięcia na giełdzie. Pamiętam jak dziś bo sam wtedy trochę straciłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż nie - przejrzałem wykres DJ i to co z mojego punktu widzenia było dużym kryzysem - było tak naprawdę jego początkiem. Także sorry :)