Wpis z mikrobloga

@Tommy_H: A to w ciągu ostatnich dni wprowadzili jakieś zmiany? Bo jeżeli nie, to właśnie ludzie pakujący gotówkę zyskują teraz większą przewagę, Niantic idzie w pay-to-win. W rajdy bez wydawania kasy się nie pobawisz. Ludzie liczyli na zmiany dzięki którym będzie trochę urozmaicenia, tymczasem właściwie zabrano walkę o gymy i ich wzmacnianie, w zamian dodano raidy za hajs. Spoko, że wspomaga to dosyć graczy z niskimi lvlami, jednak 2 generacja weszła
@vind: jak się nie pobawię? Mam jeden raid darmowy dziennie a i to nie mam czasu albo z kim kiedy tego wykorzystać. Wczoraj grałem w pierwszym raidzie bo się zgadaliśmy, teraz ustawilismy się dopiero na wtorek. Czyli dzisiaj jak coś to zagram co najwyżej w jakimś raidzie na 1 lvl żeby móc samemu zbić poka. Oczywiście jak akurat będzie jakiś taki raid w czasie jak będę na mieście.
Pełna lista graczy z niskimi levelami, którzy robią raidy


@severson: Chodziło mi o system gymów, bo teraz nie trzeba ich trenować, jest miejsce to można wrzucić cokolwiek i trochę postoi. Te raidy 1/2lvl osoby <30lv spokojnie mogą zrobić samemu, to całkiem miłe. Szkoda że dopiero od 25 można brać udział :/

jak się nie pobawię? Mam jeden raid darmowy dziennie


@pawel8511: No super zabawa, jeden raid dziennie. Wychodzisz z domu
@pawel8511: Przecież to #!$%@? pisałem od początku, to ty się zachowuejsz jakbyś tego nie dostrzegał. WTF XD

Pełna lista graczy z niskimi levelami, którzy robią raidy

Dodatkowo ten system jest kompletnie #!$%@?. Walki zbugowane a żeby wyrazić chęć robienia raidu trzeba zużyć passa. Gorzej jak zużyjesz na lv 3, 4 i nikt inny się nie pojawi. Albo trzeba się umawiać z kimś kogo się już zna (a znajdź tak grupę na
@vind: nie rozumiem po prostu dlaczego robisz z tego jakąś wielką sensację że Niantic chce zarabiać na raidach. Jakbyś dopiero w pokach odkrył że za niektóre rzeczy w darmowej grze trzeba płacić LOL.
@pawel8511: nie we wszystkich darmowych gierkach trzeba za coś płacić, po prostu niantic zrobił się prawie całkowicie pay to play, jeszcze żeby ceny były adekwatne, a tutaj płacić 4 złote za 15 minut rozgrywki, dziękuję, wystarczyło zrobić darmowe raidy lvla 1 i ewentualnie 2 lub zmniejszyć nagrody, dla mnie to oznacza koniec grania w ich gierki, dla wielu innych pewnie też, z kolei reszta jest zaślepiona pokemonami jako wspomnieniami z dzieciństwa
@pawel8511: ty nie widziałeś, gierka jest całkowicie pay to win obecnie :)

za kasę masz jajka i raidy, ile tylko zechcesz dopóki dasz pieniądze, a z tego pokemony z zajebistymi IV, ataki jakie chcesz, itemy do walk, cukierki do ewolucji, niedługo wyjdą legendarne i ci płacący pieniądze też będą mieć ich sporo

inna sprawa, że ta gierka jest tak smutna, że tak naprawdę tego wszystkiego nie ma nawet gdzie użyć, więc
@pawel8511: W sumie zgadzam się w pełni z @bialOczarny. Do tej pory zdarzało mi się kupować monety. Czasem n inkubator, lucky eggi czy inne lury. Teraz zmuszają mnie do wydawania hajsu żeby w ogóle mieć dostęp do jedynej 'interaktywnej' części rozgrywki którą pozostawili. W dodatku mają w dupie to, że jest to zbugowane tak, że uniemożliwia granie w założony przez twórców sposób.
@pawel8511: ja się z niczego nie będę już cieszył, dla mnie sprawa jest prosta - ta gierka nie jest już warta mojego czasu, usunąłem ją, ale wracam jeszcze sprawdzać jak się odnosi społeczność do pay to play i pay to win, na wykopie tag jest cichy i mało kto się wypowiada, a jak już to casuale, którzy niczego nie zauważają lub po prostu zwisa im rozgrywka całkowicie, byleby sobie połapać jakieś
@Tommy_H: Poruszyłeś kwestię, która dotychczas była tajemnicą poliszynela, a mianowicie mnóstwo ludzi płaci za monety realną kasą, za co kupują inkubatory, lucky egg i inne rzeczy. Płacili za dostęp do mapki, dzięki której wyłapywali potrzebne im pokemony, wzmacniali, a następnie obwarowywali się w gymach na parę miesięcy i zgarniali łatwo coiny. Wreszcie wykorzystywali błędy w mechanizmach gry i sztucznie nabijali sobie wychodzone kilometry, wykluwali setki jajek. Według mnie taki sposób gry