Wpis z mikrobloga

i


@ptasiek2: moim zdaniem najgorsze rondo w Poznaniu. Kiepska jest jeszcze Starołęka, ale to przez to, że jest zawsze tam za dużo ludzi jak na jej moce przerobowe. Natomiast Rataje to dzicz.
@HorribileDictu:

noo lepsze Rataje niż spierdzielone Solidarności gdzie milion świateł zrobili

Poczekaj, tam też będą sygnalizacje na każdej relacji kolizyjnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Było gdzieś tłumaczone, że jest to wymóg prawa. IMO strasznie kretyński i podważa sens takich skrzyżowań z sygnalizacją, albo świateł nie powinno być wcale albo należy zrobić zwykłą krzyżówkę.
@HorribileDictu: Jak nie wiesz jak jechać, to jak się wrypiesz na jakieś rondo i nie wiesz co i jak to zwolnij, jak jedziesz z lewego pasa to puszczasz wszystkich na innych pasach przy zmianie pasa na zewnętrzny. Po prostu najlepiej zjeżdżać powoli i patrzeć w lusterka, często za tobą będą trąbić, ale lepiej wkurzyć kogoś za tobą, niż się zdenerwować i wjechać komuś w bok przy zmianie pasa.
@HorribileDictu: Podobnie jak na Śródce, ale bardziej wybija na torach. Patrz na pasy, pamiętaj o kolizyjnym skręcie w lewo i tyle. Trzeba tylko uważać w nocy, bo odwraca się pierszeństwo przez brak świateł.
@HorribileDictu: No skoro sprawdzasz na street view rondo to znaczy, że go nie znasz i nie wiesz jak jechać, co tylko potwierdza słowa, że nie wiesz jak linie są wyrysowane. Jakbyś przegapiła znaki pionowe i wjechała na takie rondo to nie wiem czy byś się nie pogubiła.
Po prostu wyszedłem z takiego założenia, jeśli się mylę to sory.
No skoro sprawdzasz na street view rondo to znaczy, że go nie znasz i nie wiesz jak jechać,


@TomdeX: po prostu byłam pewna jak są pasy przed rondem, a nie byłam pewna czy środkowy już na rondzie nie zamienia się z dupy na taki do jazdy na wprost i w lewo. Ja jechałam dobrze ;)