Wpis z mikrobloga

Mam problem z gitarą, wczoraj po raz pierwszy zmieniałem struny w ibanezie s520 z floyd rose'm i teraz nie mogę go nastroić. Nie wiem jakie struny gitara miała gdy do mnie przyjechała, ale wydaje mi się że .9, teraz założone są 10-46. Strojenie przeprowadzam tak, że najpierw blokuję mostek tam przy sprężynach, stroję do E standard, usuwam tą blokadę i dokręcam sprężyny, żeby mostek pozostał równoległy do korpusu. Mimo maksymalnego napięcia sprężyn (już dalej nie mogę ich wkręcić) mostek i tak wystaje ponad korpus, czyli sprężyny nie równoważą naciągu strun. Robię coś źle? Muszę dokupić więcej sprężyn? Zmieniłem nawet ich ustawienie z "| | |" na "/ | \" żeby zwiększyć naciąg z ich strony, ale nie pomogło.
#gitara #gitaraelektryczna #ibanez
  • 37
@nienawidzejanka: Wut? Generała nie oszukasz, znam się na Ibaneza i wiem co oraz jak. Wkatalogu na 2016, a z tego roku jest Twoja gitara, jest wyraźnie jak byk Edge Zero II, a te mostki były wyposażone w ZPS3 czyli Zero Point System. To właśnie flagowa seria S (Sabre) Ibaneza była jako pierwsze przezbrajana w ten system. Na początku były mostki ZR Tremolo, świetna rzecz, i miały ten ZPS. Dopiero potem
@nienawidzejanka: Teraz rzuca mi się w oczy ustawienie sprężyn. Spróbuj założyć je inaczej tu. szerokie rozstawienie na bloku, węższe na grzebieniu i zobacz, czy zmieni to ustawienie mostka.
Dziwne. Nawet #!$%@? bardzo dziwne. Pstryknij zdjęcia frontu mostka oraz ogólnej sylwetki gitary, a potem tyłu główki, tam powinien być napis modelu.