Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków samochodziarzy. Ile procent swojej miesięcznej pensji jesteście w stanie przeznaczyć na zakup auta?

Jestem na kupnie, przychody mam dość spore (około 6-7k) wydatki na raczej niewielkie i teoretycznie mógłbym sobie zafundować auto z wyższej półki ale chciałbym zachować umiar i zdrowy rozsądek. Auto będzie leasingowane (działalność gospodarcza) ale nie potrzebuję go jako narzędzia pracy.

#samochody #motoryzacja #volkswagen #peugeot #ford #opel #audi #bmw #toyota
  • 11
  • Odpowiedz
@MattStefani: mam podobny temat w domu, auta w jakie celuje to subaru forester lub jeśli da się zbić więcej z ceny to H. Santa Fe, podpinam się pod temat kolegi żeby nie spamować, jeśli ktoś może coś podpowiedzieć w tym temacie lub odradzić wybór któregoś z tych 2 to bardzo proszę
  • Odpowiedz
@michaml9995 zgadza się pod warunkiem, że nienawidzi motoryzacji. Jazda aurisem odbiera smak życia :D
@MattStefani to nie jest takie proste pytanie. Jeżeli faktycznie nie masz większych kosztów stałych to za 1500 netto msc można już całkiem fajne zabawki wyleasingować przy wysokim wykupie. Wydaje mi się, że przy Twoich zarobkach jest to taka rozsądna granica.
  • Odpowiedz
myślę o mieszkaniu na wynajem


@MattStefani: ty jak i tysiące ludzi w Polsce zaczęło bawić się w inwestycje długoterminowe pt. "kupię, samo się będzie spłacać" przy 300.000 na 25 lat zapłacisz do banku około 125.000 PLN odsetek a mieszkanie zacznie na siebie zarabiać dopiero po spłacie ostatniej raty, z tym że zapłaciłeś za nie 425.000, ma 25 lat i jest DUŻO mniej warte niż w dniu zakupu - ogólem jesteś w
  • Odpowiedz