Wpis z mikrobloga

@PafnucyMaj: trzeba by zacząć ich trollować wrzucając słowa Jezusa prosto z ewangelii (na 99% nie będą kojarzyć) do obrazków z Franciszkiem i czekać na ich komentarze :D np.

"Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują;"


OK, mogę się za nich pomodlić. Nie znaczy to, że mam ich do siebie zaprosić i dać im swój dom i swoje życie.

"Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i
@bh933901: Ale Jezus nakazuje pomagać każdemu, bez względu czy jest bliźnim czy nie.


@seicel: jak pomagać? Może bliźniemu z ISIS mam pomóc poprzez autodekapitację, żeby się nie spocił?
@enron: Kościół katolicki ma coś takiego jak 14 uczynków miłosierdzia, dobra ściągawka jeśli nie rozumiesz na czym polega pomaganie innym.


@seicel: i nadal odwracanie kota ogonem: czy należy OBOWIĄZKOWO pomagać WROGOWI? Gdyby tak było, to wiara katolicka chyba zabraniałaby walki w obronie własnej...

P.S. Jestem daleki od wyrażania takich opinii jak ameby cytowane przez OPa. Nie zmienia to faktu, że - tak samo jak np. w sprawie antykoncepcji -
@enron: No to wracamy do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.

Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie»

Chrystus tłumaczy uczonemu, że aby dostać się do nieba (cel każdego katolika) należy zgodnie z pismem kochać Boga i bliźniego, a więc postępować jak Samarytanin, który dla Żydów był wrogiem i innowiercą, a jednak Żydowi pomógł.
Sam zauważasz, że KKK pozwala na walkę w obronie własnej, ale czy każdy muzułmanin jest wrogiem? Wrogiem jest
Wrogiem jest ISIS więc nie powinno się pomagać jego bojownikom i szpiegom (potrzebna dokładna weryfikacja migrantów),


No właśnie, a weryfikacja migrantów nie jest możliwa.

natomiast uchodźcy, którzy nie są wrogami, powinni otrzymać pomoc.


Tylko że to nie są uchodźcy ;)

Takiego zachowania wymaga na katolikach ich wiara i ich Bóg.


@seicel: problem tkwi nie w nas, a w Niemcach którzy dają suty socjał. Wystarczyłoby wycofanie się z tych idiotyzmów i wszyscy
Selektywny i dlatego poświęcił się za wszystkich ludzi? Pomagał każdemu kto do niego przyszedł, ale jego cel na ziemi był inny. Cuda, których dokonywał miały jedynie poświadczyć, że pochodzi od Boga.


@seicel: No to był selektywny, czy nie?

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie kończy się dość znaczącymi słowami:

Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie».

Jezus nakazuje postępować podobnie do Samarytanina, a więc pomagać innym. Sam przyznałeś, że bliźnim jest Samarytanina.
@enron: Jest możliwe tylko nie jest odpowiednio przeprowadzane. Poza tym zamachy i tak nie są dokonywane przez uchodźców tylko osoby urodzone w Europie zmanipulowane przez religijnych ekstremistów. Ich ojcowie i dziadowie nie robili tego przecież.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że to nie są uchodźcy? To że w mediach prawicowych pokazuje się silnych mężczyzn to nie znaczy, że zdjęcia kobiet i dzieci z innych portali są kłamstwem. Tam na prawdę jest wojna,
Oczywiście, że nie był selektywny, według KKK pomógł wszystkim ludziom bez wyjątku, umierając za nich na krzyżu.


@seicel: Według Kościoła wcale nie musiał ginąć na krzyży, tylko zrobił to, żeby było spektakularnie. Wszystko zależało od woli Boga, więc śmierć na krzyżu to tylko symbol. Swoją drogą, to jeden z najbardziej lipnych momentów w mitologii chrześcijańskiej. Księża zwykle odpowiadają, że Jezus umarł na krzyżu z miłości do ludzi, ale ja jak kogoś
@bh933901: Nie musiał, ale to zrobił by odkupić ludzkość, zmazać jej grzechy i ponownie pojednać z Bogiem. Miłości więc nie udowadniał, ale z miłości się poświęcił.
W takim razie Samarytanin pomógł komuś, kto nie był jego bliźnim, a Chrystus nakazał postępować podobnie.
Ty jesteś w ogóle katolikiem? Bo te teorie, które głosisz to chyba tylko Jezusa mają wspólnego.
@enron: Jest możliwe tylko nie jest odpowiednio przeprowadzane.


Nie, nie jest możliwe. Jak zamierzasz identyfikować anonimowych bojowników i potencjalnych zamachowców? Czytać im w myślach? "Nie mam dokumentów, jestem biednym uchodźcą z Syrii"... i co mi pan zrobi?

Poza tym zamachy i tak nie są dokonywane przez uchodźców tylko osoby urodzone w Europie zmanipulowane przez religijnych ekstremistów. Ich ojcowie i dziadowie nie robili tego przecież.


To pomyśl, co się będzie działo, gdy
Poczytaj Pismo Swięte. Co Jezus odpowiedział na pytanie "kto jest moim bliźnim"? "Każdy poza murzynem z pontonu"? No tak jakby nie.


@Andreth: No co powiedział? Że bliźnim jest ten, kto okazał nam miłosierdzie. Murzyn z pontonu nie mógł okazać miłosierdzia, bo trudno to robić z pozycji pontonu. Dlatego straż przybrzeżna powinna te pozycje ostrzelać.

@bh933901: o #!$%@?